Nowe opakowanie wykorzystujące folię barierową

Nowe opakowanie wykorzystujące folię barierową
Koncern RPC stworzył nowe opakowanie do żywności wykorzystujące folię barierową.

Nowy pojemnik zyskał uznanie za wymagający niewielkich kosztów wkład w ochronę środowiska, zapewniony dzięki redukcji wagi o 85 proc. w porównaniu z bardziej tradycyjnym opakowaniem w postaci szklanego słoiczka z metalową pokrywką. Rozwiązanie takie przyczyniło się do obniżenia o ok. połowę emisji gazów cieplarnianych podczas produkcji i transportu opakowania. Ponadto nowe pojemniki oferują lepszą funkcjonalność i wydłużony okres przechowywania na półce.

Opakowanie jest termoformowane z folii barierowej o strukturze polipropylen/warstwa EVOH/polipropylen, która zapewnia skuteczną ochronę przed dostępem tlenu, umożliwiając przechowywanie produktu w temperaturze pokojowej do 12 miesięcy. Wciskane zamknięcie pozwala wygodnie zamykać pojemnik po otwarciu. Proces napełniania aseptycznego zapewnia zarówno bezpieczeństwo żywności, jak i zachowanie smaku i jakości. Elastyczność materiału pozwala ponadto na tworzenie szerokiego zakresu opcji wzorniczych, np. kubków o ergonomicznych kształtach.

Pojemnik zdobył już nagrodę w prestiżowym konkursie Oscar dellʼImballaggio 2012, który co roku jest organizowany przez Włoski Instytut Opakowań i wyróżnia najciekawsze opakowania pod względem innowacyjności i doskonałości technicznej.