Nowe pierścienie osadcze szybkiego montażu

Nowe pierścienie osadcze szybkiego montażu
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty pierścień osadczy GN 706.4. Przeznaczony on jest do szybkiego montażu i jest wyposażony w dźwignię przestawną. Nowy produkt umożliwia przenoszenie zdecydowanie wyższych obciążeń niż tradycyjne rozwiązania tego typu.

Pierścienie osadcze szybkiego montażu to elementy ułatwiające obsługę maszyn. Skracają czas potrzebny do przezbrajania, wpływają na zwiększenie elastyczności produkcji i zmniejszają jej koszty.

Nowy produkt jest oparty na bazie pierścienia osadczego GN 706.2, gdzie śrubę imbusową zastąpiono dźwignią przestawną GN 300. Zestawienie tych dwóch elementów pozwala operatorowi na szybkie blokowanie pierścienia osadczego na wałku, bez potrzeby użycia dodatkowych narzędzi. Po ustawieniu pierścienia w żądanej pozycji, blokuje się go poprzez obrócenie dźwigni. W przypadku braku miejsca na pełny obrót dźwigni, odciąga się jej ramię i obraca w dogodną pozycję. Po zablokowaniu pierścienia jest też możliwość przestawienia ramienia dźwigni w najbardziej dogodną pozycję.

Pierścień osadczy dostępny jest w szerokim zakresie wielkości oraz trzech rodzajach materiału: spieku stalowego, oksydowanego na czarno (GN 706.4-ST), aluminium (GN 706.4-AL) oraz stali nierdzewnej AISI 316L (GN 706.4-NI).

Pierścień osadczy GN 706.4


Pierścienie osadcze mogą być stosowane jako zderzaki, wykorzystywać je też można do zabezpieczania na wałkach elementów, których szerokość może się zmieniać w trakcie produkcji. Pierścienie te mogą przenosić większe obciążenia niż tradycyjne pierścienie osadcze dzięki znacznie większej powierzchni zaciskowej, która też zapobiega uszkodzeniom powierzchni wałka.


Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski
 

Aktualizacja

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska