Nowe powłoki barierowe do opakowań papierowych

Nowe powłoki barierowe do opakowań papierowych
Spółki BASF i Omya wspólnie pracują nad nowym rodzajem gotowych do powlekania powłok barierowych dla opakowań z papieru i tektury. Podjęcie współpracy przez obie firmy wynika przede wszystkim z rosnącego zapotrzebowania na tego typu produkty, a także z nowych regulacji w niemieckim prawie dotyczących rozwiązań barierowych dla opakowań z papieru i tektury.

Role obu spółek w projekcie wzajemnie się uzupełniają. Koncern BASF wnosi do projektu przede wszystkim swoje portfolio dyspersji barierowych, podczas gdy Omya zapewnia pigmenty oraz doświadczenie w produkcji systemów barierowych. Pierwszy produkt ma trafić na rynek w I kw. 2015 roku. Marketing prowadzony będzie przez dział sprzedaży spółki Omya. Zaangażowane w projekt podmioty planują w przyszłości stworzyć specjalny serwis dla klientów, którzy z różnych powodów muszą skorzystać z gotowych produktów.

Koncern BASF posiada w swojej ofercie wiele rozwiązań do produkcji opakowań barierowych. Są to materiały polimerowe stosowane w procesie ekstruzji, koekstruzji bądź laminacji, jak i dyspersje wodne używane w maszynach drukarskich.


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska