Nowe przykłady użycia folii NaturFlex

Nowe przykłady użycia folii NaturFlex
Pojawiły się nowe przykłady zastosowania biodegradowalnej i kompostowalnej folii NaturFlex wytwarzanej przez koncern Innovia Films.

Folia NatureFlex trafiła na światowy rynek w ubiegłym roku. Jej zalety to nie tylko biodegradowalność i kompostowalność, ale także barierowość wobec wilgoci zbliżona do tej jaka cechuje koekstrudowane folie OPP. Oznacza to, że folia stanowi najprawdopodobniej najlepszą barierę wobec wilgoci wśród wszystkich folii polimerowych dostępnych aktualnie na rynku. Osiągnięcie tego poziomu było możliwe dzięki unikatowej metodzie powlekania stosowanej przez Innovia Films. NatureFlex produkowana jest w oparciu o celulozę otrzymywaną z odnawialnej masy drzewnej. Typowa zawartość biomateriałów odnawialnych w foliach NatureFlex oscyluje wokół 95 proc. ich wagi. NatureFlex to folia, która może być kompostowana w warunkach domowych - inaczej niż inne bio-folie, które nadają się raczej do kompostowania w warunkach przemysłowych wymagających wyższych temperatur. Można ją stosować na liniach typu flow - wrap.

Omawiana folia została ostatnio wykorzystana do kilku nowych zastosowań. Międzynarodowa firma Vegware wybrała ją do pakowania swoich wytwarzanych na bazie naturalnej skrobi sztućców jednorazowych. Sztućce formowane są ze skrobi kukurydzianej i ziemniaczanej. Są mocne, nie zawierają surowców genetycznie modyfikowanych i wytrzymują temperaturę do 105 st. C. O wyborze folii do ich pakowania przesądził fakt, że rozpoczyna ona swój „żywot" jako produkt naturalny - drewno - i w ciągu paru tygodni ulega rozpadowi jak już wspominano w kompostowniku przydomowym lub w kompostowni przemysłowej.

Drugi przykład jej niedawnego wykorzystania, to wybór firmy Sonnentor, która zastosowała NatureFlex do pakowania swoich ziół i przypraw. Zdecydowały o tym takie jej walory jak naturalne utrzymanie zgięcia i antystatyczność, wysoki połysk i przezroczystość, odporność na działanie olejów i tłuszczy, dobra barierowość wobec gazów i aromatów, a także szeroki zakres temperatur zgrzewania.

Wpisz tytuł dla obrazu


Wpisz tytuł dla obrazu


Czytaj więcej: Folia 291Forum

Plaseco69

PC ABS i HIPS 2018-04-24

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Frohe_

Tampodruk wymagania? 2018-04-13

Reportaże