Nowe stabilizatory światła firmy BASF

Nowe stabilizatory światła firmy BASF
Koncern BASF wprowadza do swojej oferty nowe stabilizatory światła, przeznaczone do powłok na drewno i metal. Pięć produktów z serii Tinuvin DW (N) oraz Tinuvin 249 ma zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne stabilizatory światła do opracowywania formulacji trwałych powłok zewnętrznych. W dn. 4-6 kwietnia te oraz inne nowości BASF będzie można zobaczyć na wystawie European Coatings Show 2017 w Norymberdze.

Podczas targów BASF zaprezentuje pięć nowych produktów Tinuvin: Tinuvin 123-DW (N), Tinuvin 400-DW (N), Tinuvin 477-DW (N), Tinuvin 9945-DW (N) oraz Tinuvin 5333-DW (N) - nową generację wodnych dyspersji stabilizatorów światła. Nowe stabilizatory opracowano pod kątem ich użycia w wyrobach na bazie wody. Ze względu na fakt, że produkty te nie zawierają metyloizotiazolinonu (MIT), nie wymagają opatrzenia ich etykietą EUH 208 (może powodować reakcje alergiczne). To z kolei oznacza, że mogą być stosowane w zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska aplikacjach.

Tinuvin 249 to niezasadowy stabilizator światła na bazie aminy z zawadą steryczną (HALS). Tinuvin 249 charakteryzuje się szeroką kompatybilnością z różnorodnymi systemami bazowymi, co umożliwia wytworzenie powłoki zapewniającej trwałość koloru i jej odporność na warunki atmosferyczne. Dzięki niskiej lepkości ten korzystny cenowo dodatek jest łatwy w użyciu, oszczędza czas i ogranicza ilość odpadów. Tinuvin 249 posiada nieznaczne zabarwienie początkowe, które jest stabilne w czasie. Z tego względu jest również polecany do produkcji wysokiej jakości powłok bezbarwnych.

- Trendy w dziedzinie stabilizatorów światła są oczywiste: efektywność kosztowa, zwiększona trwałość i wydajność, zrównoważony rozwój - mówi Ulf Neidlein z firmy BASF. - Wraz z nowymi produktami z serii Tinuvin BASF oferuje klientom innowacyjne rozwiązania, aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.

Czytaj więcej: Powłoki 18

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska