Nowe standardowe twardości gumy dla wibroizolatorów

Nowe standardowe twardości…
Firma Elesa+Ganter zwiększyła zakres dostępnych wykonań wibroizolatorów DVA. Rozszerzenie to obejmuje dodanie dwóch standardów twardości gumy dla istniejących już  wielkości elementów antywibracyjnych.

Elementy antywibracyjne DVA oferowane były dotychczas w jednej standardowej twardości gumy (55 ±5 Shore A), w wyniku czego poszukiwaną sztywność posiadał element o określonych gabarytach (wysokości i średnicy części gumowej). Stanowiło to często utrudnienie, gdyż wibroizolator o wymaganych parametrach tłumienia nie zawsze pasował gabarytami do danej aplikacji. Rozwiązaniem było wykonanie na specjalne zamówienie wibroizolatora o innej charakterystyce.

W nowej ofercie wibroizolatorów Elesa+Ganter każdy tłumik drgań DVA w wykonaniu  ze stali ocynkowanej jest dostępny w następujących twardościach gumy naturalnej NR:
  • 40 ±5 Shore A
  • 55 ±5 Shore A
  • 70 ±5 Shore A
Nowe wykonania rozszerzyły też  zakres częstotliwości drgań  możliwych do wytłumienia dzięki elementom DVA.

Elementy antywibracyjne serii DVA stanowią najprostsze, a zarazem bardzo efektywne rozwiązanie w dziedzinie izolacji drgań. Z powodzeniem używa się ich do tłumienia wibracji czy hałasu, stosując  jako element pośredniczący w mocowaniu podzespołów urządzeń takich, jak: silniki, wentylatory, pompy itp.

Aby skutecznie wytłumić drgania należy przede wszystkim dobrać wibroizolatory odpowiednie do parametrów pracy w danym zastosowaniu. Główną własnością elementu antywibracyjnego, braną w tym przypadku pod uwagę, jest jego elastyczność, która jest wypadkową gabarytów i twardości gumy tłumiącej drgania.

Elesa+Ganterbrak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska