Nowe szczypce firmy Facom

Nowe szczypce firmy Facom
Firma Facom wprowadziła pięć rodzajów specjalistycznych szczypiec zaciskowych z serii 500A, zaopatrzonych w 5-pozycyjny zacisk oraz chronione patentami systemy otwierania zacisku i spustu odblokowującego. Rozwiązania te przyspieszają pracę oraz czynią ją bardziej bezpieczną.

Najważniejszą innowacją zastosowaną w szczypcach Facom jest spust odblokowujący znajdujący się na dolnej rękojeści szczypiec. W miejscu, w którym większość szczypiec wymaga znacznej siły do odblokowania, seria 500A umożliwia pracę bez zrywów i prawie bez wysiłku.

Opatentowany system otwierania 5-pozycyjnego zacisku jest drugim kluczowym rozwiązaniem w tej serii produktów. Pozwala on na istotną oszczędność czasu dzięki natychmiastowemu otwarciu zacisku przez jeden nacisk na rękojeści. Regulacja odbywa się bardzo szybko, nawet gdy szczypce są zaciśnięte na jakimś elemencie. Obydwa opatentowane rozwiązania pozwalają na błyskawiczną zmianę szerokości chwytu i dostosowanie jej do potrzeb.

Wysoką jakość szczypiec z serii 500A zapewniać mają kute, wzmocnione, równoległe szczęki. Umieszczone na górnej szczęce rowki przytrzymują i zaciskają elementy nawet o małych średnicach. Z kolei dolne szczęki z ząbkami na całej głębokości przytrzymują elementy uniemożliwiając ich ślizganie czy poruszanie, niezależnie od rodzaju materiału, z jakiego je wykonano. Szczypce wyposażono także w ergonomiczne rękojeści ułatwiające wygodny chwyt zarówno w rękawicach, jak i bez nich, oraz zaczep Safety Lock System, zabezpieczający narzędzie przed upadkiem podczas pracy na wysokości.

Facom

Czytaj więcej: Narzędzia 92