Nowe wtryskarki Vesta firmy Negri Bossi

Nowe wtryskarki Vesta firmy Negri Bossi
Włoska firma Negri Bossi wprowadziła na rynek nową serię wtryskarek. Tym razem chodzi o model o nazwie Vesta.

Premiera Vesty miała miejsce podczas ostatnich targów K 2010 w Niemczech. Maszyna została też zademonstrowana podczas dni otwartych firmy, które odbyły się 18-19 lutego w Mediolanie, gdzie mieści się siedziba włoskiego producenta.

Typoszereg o nazwie Vesta to maszyny w pełni elektryczne z trzykrotnie dłuższym okresem gwarancyjnym niż ma to miejsce w przypadku innych wtryskarek oferowanych przez tego procenta. Okres ten w przypadku wtryskarek Vesta to trzy lata.

Seria Vesta składa się z maszyn o sile zamknięcia 120, 1709, 220, 300 oraz 400 ton. Średnica ślimaka tych maszyn to 25 mm w wersji minimalnej i 70 mm w wersji maksymalnej. Ciśnienie wtrysku osiąga poziom 1600 – 1800 bar dla średnicy ślimaka 70 mm i 2000 – 2300 bar dla średnicy ślimaka wynoszącej 25 mm. Prędkość wtrysku to z kolei 200 – 250 mm na sekundę, co jest wynikiem blisko o połowę lepszym niż w przypadku innych wtryskarek Negri Bossi.

Nowe wtryskarki Vesta firmy Negri Bossi


To na co jeszcze zwraca uwagę producent to wysoki poziom oszczędności w konsumpcji energii. Dzięki systemowi odzyskiwania energii zużycie jej jest ekstremalnie niskie, jednocześnie wysokie prędkości wtrysku gwarantują wysoką wydajność. Ponadto, elementy wtryskarki są niezwykle wytrzymałe, zapewniające wysoką wydajność przy niskich kosztach utrzymania. Realizowane jest to również dzięki łatwemu dostępowi do wszystkich części. Nowa wtryskarka Negri Bossi wyposażona jest w innowacyjną przekładnię pasową, a wyszukany algorytm obliczania systemu kontroli zapewnia wyjątkowo precyzyjny ruch. Przewiduje się również w ramach rozwoju tego typu wtryskarki ekran dotykowy o dużym, podświetlanym wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości, który zapewni operatorowi łatwość użytkowania.

Czytaj więcej: Wtryskarki 446