Nowe wykorzystanie biodegradowalnej folii

Nowe wykorzystanie biodegradowalnej folii
Folia NatureFlex została wykorzystana do stworzenia popularnego opakowania do kanapek.

Opakowanie o nazwie Hot N Handy Bio-Pouch zdobywa uznanie w Stanach Zjednoczonych. Folia NaturFlex produkowana przez koncern Innovia Films jest jego podstawowym elementem. Nowe, ekologiczne opakowanie, wykonane przy użyciu tej folii używane jest do pakowania świeżo przygotowanych kanapek, zastępując sztywne pojemniki z polistyrenu. Powierzchnia opakowania została zadrukowana techniką fleksografii, powtarzalnym czterokolorowym wzorem podkreślającym biodegradowalność.

Hot N Handy Bio-Pouch jest obecnie najlepszym na amerykańskim rynku, ekologicznym opakowaniem świeżo przygotowywanych kanapek. Jego zaletą jest nie tylko dłuższe zachowanie świeżości produktu i możliwość wielokrotnego otwierania, dzięki specjalnie opracowanemu, samoprzylepnemu paskowi zamykającemu, ale stanowi ono również prawdziwą innowację w dziedzinie opakowań przyjaznych środowisku.

W porównaniu z pojemnikami z polistyrenu, podczas produkcji tego opakowania zużywa się o 92 proc. mniej ropy naftowej, emisja CO2 jest o 56 proc. mniejsza, a ilość odpadów spadła wagowo o 75 proc. Wyprodukowanie i dostarczenie konsumentom 163 mln sztuk gotowych, delikatesowych kanapek wiąże się z produkcją około 1,8 mln kg odpadów.

Opakowanie Bio-Pouch posiada wbudowany klin pozwalający na używanie go do kanapek różnej wielkości eliminując w ten sposób konieczność magazynowania wielkich ilości indywidualnych opakowań dla każdego rodzaju.

Folia NatureFlex produkowana jest z odnawialnej masy drzewnej pozyskiwanej ze specjalnie prowadzonych plantacji posiadających albo starających się o przyznanie atestów FSC (Forest Stewardship Council). Kompostowalność materiału w ciągu sześciu tygodni potwierdzają certyfikaty europejskie EN13432 i amerykańskie ASTM D6400.

Wpisz tytuł dla obrazu