Nowe zastosowanie folii Innovia Films

Nowe zastosowanie folii Innovia Films
Folie NatureFlex firmy Innovia Films została wykorzystana przy tworzeniu odnawialnych, w pełni kompostowalnych opakowań dla przekąsek Boulder Canyon Natural Foods.

Innowacyjne opakowanie przyciąga uwagę, ponieważ z wyglądu, dotyku oraz w brzmieniu przypomina tradycyjne, niekompostowalne torebki. Jest to pierwsze tego typu opakowanie na rynku. W jego strukturze zastosowana została metalizowana folia NatureFlex NKM firmy Innovia Films.

Folie NatureFlex produkuje się w oparciu o celulozę otrzymywaną z odnawialnej masy drzewnej, pozyskiwanej z plantacji. Materiał ten zawiera ponad 90 proc. składników odnawialnych, odpowiadających wymaganiom normy ASTM 6866 i jest kompostowalny zarówno w przypadku kompostowni przydomowych jak i przemysłowych, wymagających spełnienia warunków normy amerykańskiej ASTM D6400 i europejskiej EN13432, poprzez sześciotygodniowy okres trwania procesu kompostowania.


- Stawiamy silny nacisk na tworzenie produktów naturalnych, pozbawionych dodatków i sztucznych składników, jednocześnie mających dobry wpływ na środowisko - ocenia Steve Sklar, z firmy Boulder Canyon. - Nasze nowe opakowanie kompostowalne zapewnia, że utrzymujemy ten kierunek poprzez kreowanie dobrego przykładu dla przemysłu, uświadamianie konsumentom głównych problemów oraz umożliwianie im uczestniczenia w polepszaniu warunków środowiska poprzez segregowanie odpadów na wysypiskach.

Folie NatureFlex są nie tylko kompostowalne, ale również odpowiednie do kształtowania technik typu „odpady dla energii”, takich jak fermentacja beztlenowa.

Warto też wiedzieć, że folie NatureFlex cechują się zaletami pożądanymi podczas procesu pakowania i obróbki takimi jak naturalne zgięcie oraz właściwości antystatyczne, wysoki połysk oraz odporność na tłuszcz i olej.

Innovia Films Ltd jest czołowym producentem dwuosiowo orientowanych folii polipropylenowych (BOPP) i folii celulozowych (Cellophane) wytwarzanych w Wielkiej Brytanii, USA, Belgii i Australii. Firma zajmuje wiodące miejsce na światowych rynkach etykiet i folii specjalnie zabezpieczanych, powlekanych folii opakowaniowych, folii do owijania oraz folii biodegradowalnych i kompostowalnych. Innovia Films jest pierwszym na świecie producentem folii równoważącym bilans węglowy związany z produkcją powlekanych folii NatureFlex.

Czytaj więcej: Folia 292