Nowoczesna włoska linia do wytłaczania folii PET

Nowoczesna włoska linia do wytłaczania folii PET
Włoska firma Union dokonała w swojej fabryce pod Mediolanem prób nowej linii do wytłaczania folii PET przeznaczonej do termoformowania, z wewnętrzną warstwą recyklowanego PET.

Linia ta reprezentuje aktualnie najwyższy stan rozwoju w zakresie technologii wytłaczania folii PET i służy do transformacji recyklowanego PET w postaci płatków razem z nowym PET. Tworzywo po zmieleniu na płatki nie jest poddawane żadnemu procesowi przygotowawczemu (np. wygrzewanie), co pozwala na znaczne obniżenie kosztów i na osiągnięcie folii wysokiej jakości. Linia o całkowitej długości 30 metrów produkuje folię PET w układzie ABA lub AB z wydajnością 1200-1300 kg/h.

Do warstwy B wytłaczanej w 100 proc. z recyklowanego PET używana jest główna wytłaczarka dwuślimakowa współbieżna ze specjalnym systemem potrójnego odgazowania. Do warstwy A używana jest natomiast wytłaczarka jednoślimakowa.

Pas folii z wytłaczarki przekazywany jest do kalandra, gdzie następnie ma miejsce jego przetwarzanie na najwyższej klasy folię o szerokości 1250 mm i grubościach w zakresie od 120 do 1500 mikronów. Kalander posiada technologię Cross-Axis dla zagwarantowania równej grubości nawet dla najcieńszych folii. Na końcu linii ustawione są podwójne nawijarki do zwijania folii w rolki o średnicy do 1 metra.


Czytaj więcej: Wytłaczarki 82 Maszyny 480

Linie do wytłaczania: folii płaskich, płyt, profili i rur, linie do compoundingu, maszyny i urządzenia
 

Linie do wytłaczania: folii płaskich, płyt, profili i rur, linie do compoundingu, maszyny i urządzenia do przerobu wstępnego, linie do recyklingu, - kompletna gama maszyn i urządzeń zarówno do tworzyw sztucznych jak i do gumy. Realizacje pod klucz projektów wytłaczania, compoundingu i recyklingu tworzyw sztucznych i gumy. Pomoc w pozyskiwaniu dotacji unijnych na zakup maszyn i urządzeń

Polska