Drukuj

Nowoczesne opakowanie papierowe powlekane biotworzywem

Nowoczesne opakowanie papierowe powlekane biotworzywem
Skandynawskie przedsiębiorstwo Iggesund Paperboard wprowadza na europejski rynek innowacyjne opakowanie papierowe powlekane biotworzywem.

Opakowanie o nazwie invercote przeznaczone zostało na potrzeby sektora spożywczego. Produkcja obejmuje zarówno tworzenie pudełek jak i kubeczków. Wyposażono je w specjalną degradowaną powłokę wyprodukowaną z surowców odnawialnych.

- Produkt ten powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, jest również całkowicie zgodny z kompleksową naszą polityką ekologiczną – wyjaśniają przedstawiciele firmy, oceniając zasadność stosowania procesów powlekania tworzywem sztucznym i kaszerowania folią. - Istnieje jednoznaczne zapotrzebowanie na tworzywa barierowe, które są biodegradowalne i kompostowalne.

Dotychczas najczęściej stosowanym materiałem barierowym na opakowania kartonowe był polietylen, który jak wiadomo nie jest wytwarzany z surowców odnawialnych i nie jest biologicznie degradowalny. Tymczasem biotworzywo, które obecnie stosuje firmajest biodegradowalne i spełnia normę EN 13432 potwierdzającą kompostowalność.

Niestety, zastąpienie konwencjonalnego polietylenu biotworzywem wciąż nie jest łatwe. Nowe tworzywa stawiają bowiem znacznie wyższe wymagania technologii produkcji i urządzeniom. Ponadto aktualne ceny biotworzyw są o wiele wyższe niż polietylenu, jednak powinny spadać, gdy wzrośnie ich dostępność oraz uruchomione zostaną w Europie kolejne zakłady produkcyjne.
Szwedzki Iggesund Paperboard należy do grupy Holmen i jest wiodącym europejskim producentem wysokiej jakości opakowań kartonowych.

Iggesund Paperboard wprowadza na rynek innowacyjne opakowanie papierowe powlekane biotworzywem.

Forum

Fufuten

Opłacalność przewijania folii stretch 2017-09-26

Aniamloda

Maszyna do pakowania nawojów 2017-09-22

Jachok

wtryskiwanie z dolewaniem 2017-09-22

Spl_lodz

PP TD 40, PP GF 30 2017-09-20

Widelm

Wytlaczanie folii z formowaniem prozniowym- wypaczanie 2017-09-19

Reportaże