Nowość w ofercie Avery Dennison

Nowość w ofercie Avery Dennison
Firma Avery Dennison wprowadziła nową formę użytkową Fasson PE Laser White Matt do specjalistycznego asortymentu materiałów na etykiety i nalepki do beczek z chemikaliami i innych, równie ciężkich zastosowań.

Fasson PE Laser White Matt łączy w sobie specjalnie opracowaną matowo białą folię polietylenową zoptymalizowaną pod kątem drukowania w drukarkach laserowych - jest to preferowana współcześnie technika nanoszenia obrazów na etykiety beczek - ze specjalnym, wysokowydajnym, trwałym klejem przeznaczonym do chropowatych i niespolaryzowanych powierzchni. Ich przykładem mogą być beczki HDPE.

Fasson PE Laser Matt White zapewnia szereg korzyści dla konwerterów i użytkowników końcowych. Folia zewnętrzna jest formowalna, wyróżnia się parametrami sztywności pożądanymi przy ręcznym nakładaniu dużych etykiet i co szczególnie istotne nie zawiera żadnych ładunków elektrostatycznych.

Nadaje się do druku przy użyciu wszystkich przemysłowych i biurowych drukarek, a także przy pomocy rozmaitych niekonwencjonalnych procesów drukarskich.

Ponadto, produkt charakteryzuje się szerokim zakresem temperatur użytkowania: od -40 st. C do 100 st. C. Jest to zakres wymagany do etykietowania towarów niebezpiecznych na czas transportu. Jednocześnie nieprzezroczystość materiału zapewnia, że informacje nadrukowane na etykiecie nie zostaną naruszone przez podłoże, na którym znajduje się etykieta.


Rozbudowany asortyment specjalistycznych samoprzylepnych materiałów na etykiety do beczek z chemikaliami Fasson, oferowany przez Avery Dennison jest już standardem w sektorze przemysłowym.

Zakład firmy w Cramlington w Wielkiej Brytanii był pierwszym, w którym powstało laboratorium do testowania zgodności materiałów z odnośnym standardem dla etykiet i nalepek samoprzylepnych przy użyciu słonej wody.

Obecny asortyment Fasson obejmuje PE, PET, PVC i PP w wielu różnych gatunkach - od błyszczącej i matowej bieli, przez materiał przejrzysty, aż po metalizowany chrom i srebro. W jego skład wchodzi także szeroki wybór klejów Fasson.

Avery Dennison jest wiodącym producentem materiałów samoprzylepnych, taśm i etykiet, produktów biurowych, znaczników do stosowania w handlu detalicznym i chemikaliów specjalnych.

Jego siedziba mieści się w Kalifornii w USA. Koncern posiada 275 zakładów produkcyjnych i obiektów handlowych w 49 krajach świata. Zatrudnia blisko 22 tys. osób. Wartość sprzedaży firmy osiąga 5,5 miliarda dolarów. Polskie biuro firmy zlokalizowane jest w Pruszkowie.

Czytaj więcej: Folia 291 Etykiety 95