Nowości UPM Raflatac

Nowości UPM Raflatac
Firma UPM Raflatac wprowadziła na rynek nowe produkty

Pierwsza nowość to materiał wierzchni zabezpieczający opakowanie. Jest to metalizowany materiał papierowy o nazwie Holo Security z efektem holograficznym, który zastępuje metodę złocenia na gorąco, oferując ten sam poziom bezpieczeństwa przed podrobieniem. Lakierowana powierzchnia zapewnia dobrą jakość zadrukowania wykonywanego metodami konwencjonalnymi oraz z wykorzystaniem druku termotransferowego.

Holo Security sprawdza się najlepiej w etykietach zabezpieczających, umieszczanych na opakowaniach towarów luksusowych oraz dóbr konsumpcyjnych, a także w zastosowaniach związanych z logistyką i transportem. Wyższy poziom ochrony można osiągnąć poprzez włączenie w maszynie drukującej funkcji wykrawania etykiet zabezpieczających.

Druga z nowości to Synthermal Clear, półprzezroczysty foliowy materiał wierzchni, który zwiększa atrakcyjność produktów i opakowań z etykietami drukowanymi metodą bezpośredniego druku termicznego: opakowanie i jego zawartość pozostają widoczne przez materiał etykietowy i wciąż przyciągają uwagę. Materiał Synthermal Clear dostarcza rozwinięte właściwości zadruku zarówno w przypadku bezpośredniego druku termicznego, jak i metod tradycyjnych. Może być on szeroko stosowany w branży spożywczej i w handlu detalicznym.

Trzecia nowość to Thermal Top RB 200 to powlekany papier termiczny o dobrych właściwościach zadruku wstępnego w przypadku wszystkich tradycyjnych technik druku. Materiał umożliwia także zadruk w kolorach czerwonym i czarnym przy niższej lub wyższej temperaturze. Dwubarwny druk termiczny zwiększa atrakcyjność towarów w sklepach oraz poprawia czytelność ważnych informacji, począwszy od promocji w punkcie sprzedaży, a skończywszy na specjalnych informacjach produktowych.

Czytaj więcej: Etykiety 96