Nowości Wittmann na targach K 2022

Sonic 143 "Robot do gry w szachy"

Firma Wittmann zaprezentuje na targach K 2022 różnorodne możliwości swojej serii robotów oraz wydajność najnowszego sterownika robota R9 w nietypowej aplikacji w której robot Sonic 143 zaprosi zwiedzających do gry w szachy.
szachy
Robot Sonic 143 firmy Wittmann przy szachownicy.

Ta aplikacja wykorzystuje fakt, że Sonic 143 ma specjalne zdolności jako szybki robot. Zasadniczo roboty Sonic są idealne do krótkich cykli formowania wtryskowego z czasem otwarcia formy wynoszącym mniej niż 1 sekundę. Te modele robotów zostały zaprojektowane z myślą o wysokich elektrycznych i mechanicznych rampach przyspieszania i hamowania oraz dla osiagnięcia jak największej liczby ruchów osi na minutę.

Wszystkie te opcje będą używane w przedstawionej aplikacji, by uzyskać możliwie najkrótsze czasy przesuwu i manipulacji podczas obsługi figur szachowych.

os-do-szachow
os-do-szachow2
Oś A/C-serwo z chwytakiem do figur szachowych


Szachownica jest ułożona pionowo poniżej poziomej osi robota Sonic 143, aby zapewnić ludzkiemu przeciwnikowi i innym widzom możliwie jak najlepszy widok szachownicy i przebiegu gry. Robot jest wyposażony w kombinowaną oś serwo A/C i chwytak w kształcie litery L, który ma dwa indywidualne magnetyczne systemy chwytające do obsługi figur. Pierwszy system wykorzystywany jest dla umieszczenia figur na wolnym polu szachownicy. Drugi z chwytaków jest używany, gdy figura ma zostać przechwycona, tj. musi zostać zastąpiona na określonym polu przez inną figurę.

Same figury szachowe zostały wydrukowane w technologii 3D i wyposażone w metalowy rdzeń, dzięki czemu można je chwytać za pomocą magnetycznych chwytaków. Robot, system chwytający i oprogramowanie szachowe są sterowane za pomocą sterowania robota Wittmann R9. Umożliwia to integrację oprogramowania szachowego o otwartym kodzie źródłowym za pośrednictwem otwartego interfejsu programu.

Sonic 143 grać będzie albo sam z sobą, albo przeciwko pretendentowi spośród gości targowych. Wszyscy odwiedzający stoisko Wittmann będą mieli okazję zmierzyć się z Sonic 143 w trzyminutowej grze w szachy błyskawiczne - ruchy będą wprowadzane za pośrednictwem wirtualnej szachownicy na wyświetlaczu Wittmann R9 TeachBox.

WFC 120: Regulator przepływu o temperaturze wody do 120°C

Wittmann od ponad 40 lat jest numerem 1 w rozwoju i produkcji rotametrów do chłodzenia form wtryskowych.  Na targach K 2022 firma Wittmann pokaże regulator WFC 120, zoptymalizowany pod względem kosztów cyfrowy regulator przepływu, który może monitorować, indywidualnie dla każdego obwodu, przepływ i temperaturę powrotu wody z formy (lub różnicę temperatur między zasilaniem a powrotem). Przepływ w poszczególnych obiegach można regulować za pomocą ręcznych zaworów sterujących.

W serii WFC 120 dostępne są urządzenia obsługujące od 4 do 12 obiegów chłodzenia.  Urządzenie posiada dotykowy wyświetlacz 3,5", który służy do obsługi obwodów. Wartości przepływu lub temperatury są pokazywane na tym wyświetlaczu i monitorowane w zakresie zadanych tolerancji.

wfc-120
Wittmann WFC 120, Urządzenie 4-obiegowe

Jeśli WFC 120 jest zainstalowany obok formy we wtryskarce, opcjonalnie może być obsługiwany z zewnętrznego programatora 5,7". Dane są przesyłane do wtryskarki Wittmann Battenfeld za pomocą autorskiego protokołu komunikacyjnego. Rozwiązanie to jest dostępne także dla wtryskarek innych producentów, lub już dostarczonych maszyn, o ile są one wyposażone w odpowiednie przyłącze szeregowe.

Urządzenie jest łatwe do zabudowy i ma niewielką wagę. Małe gabaryty pozwalają na zabudowę urządzenia w bezpośredniej bliskości formy co umożliwia WFC120, osiąganie wyższych natężeń przepływu, ogranicza zużycie pompy i zapewnia większe oszczędności energii przy obniżonych kosztach konserwacji. Dostępne interfejsy i transmisja danych do maszyny zapewniają kontrolę jakości. Jeśli połączenie z maszyną nie jest możliwe, rejestrowanie danych może być realizowane przez interfejs szeregowy za pomocą opcjonalnie dostępnego „DataLoggera”.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna