Nowości Wittmann na targach K 2022

QuickLook 4.0 Smartphone App

Nowa aplikacja Wittmann QuickLook 4.0 przeznaczona dla iPhones i smartfonów z systemem Android jest rozwinięciem aplikacji WIBA QuickLook. Aplikacja pozwala w przejrzysty sposób wyświetlać istotne informacje o procesie, stanie robotów i wtryskarek. QuickLook 4.0 jest bezpłatnie dostępna do pobrania ze sklepu App Store lub Google Play.

QuickLook 4.0 oferuje teraz wgląd w całą komórkę roboczą Wittmann 4.0. Oprócz wtryskarki i robota obsługiwana jest teraz cała gama urządzeń peryferyjnych Wittmann 4.0. Warunkiem korzystania z nowej aplikacji połączenie urządzeń  w ramach platformy Wittmann 4.0 i posiadanie przez wtryskarkę odpowiedniego routera. Ten podsumowuje informacje z komórki roboczej i przygotowuje je do standardowej komunikacji internetowej. Istniejące stanowiska robocze lub urządzenia bez routera Wittmann 4.0 można również wyświetlić w aplikacji QuickLook 4.0. W tym celu z siecią produkcyjną należy zintegrować dostępny oddzielnie tak zwany Wittmann Base Controller przeznaczony do gromadzenia i przetwarzania danych.

W przeciwieństwie do poprzedniej aplikacji, QuickLook 4.0 nie komunikuje się już bezpośrednio z urządzeniami produkcyjnymi, ale wykorzystuje router komórki roboczej Wittmann 4.0 . W związku z utrzymaniem komunikacji sieciowej, router zarządza komunikacją między urządzeniami produkcyjnymi a także spełnia wymagania związane z niezwykle szybkimi zmianami w świecie IT. Jednocześnie router Wittmann 4.0 oferuje dobrze znane zalety ochrony firewall przed złośliwym oprogramowaniem.

quick-look-1
quick-look-2
quick-look-3
Widoki ekranu QuickLook 4.0 — od lewej do prawej:Widok urzadzeń tworzących komórkę ptrodukcyjną ; dane produkcyjne wtryskarki; dane eksploatacyjne jednostki kontroli temperatury.

W szczegółach aplikacja QuickLook 4.0 oferuje wiele interesujących i pomocnych funkcji. Na przykład zapewnia przegląd ogólnego stanu wszystkich urządzeń składających się na komórkę produkcyjną. Odpowiedni tryb pracy jest komunikowany za pomocą kolorowego wyświetlacza w celu szybkiego wizualnego rejestrowania stanu urządzenia. W zależności od typu urządzenia można wywołać szczegółowe widoki istotnych danych eksploatacyjnych, podobnie jak komunikaty alarmowe i parametry procesu.

Układ komórek produkcyjnych można sortować w sposób zdefiniowany przez użytkownika. Dodatkową komórkę roboczą można bardzo łatwo dodać, skanując kod QR z terminala wtryskarki. Skonfigurowane z aplikacją telefony służbowe można udostępniać innym użytkownikom. Aplikacja QuickLook 4.0 obsługuje wtryskarki i roboty, ale także suszarki, urządzenia dozujące i termostaty oraz kontrolery przepływu. W aplikacji widoczne są także nowe moduły do wtrysku z gazem Airmould 4.0 a także system sterowania centralnym systemem podawania  M8.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum