Nowości producenta form wtryskowych i normaliów

Nowości producenta form wtryskowych… Firma Meusburger to znany producent form wtryskowych oraz normaliów do form wtryskowych i tłoczników. W rozmowie z naszym portalem Andreas Sutter zwrócił jednak uwagę na inne rozwiązania, które mogą być szczególnie przydatne dla przetwórców tworzyw.

Jednym z nich jest pneumatyczny stół montażowy, który idealnie sprawdza się podczas czynności montażowych i napraw. Stół zapewnia nieograniczoną zwrotność obu stron formy przy minimalnym nakładzie siły. Wytwarzany jest w dwóch rozmiarach, w każdym z nich udźwig dopuszczalny wynosi 3000 kg. Co istotne, stół montażowy jest rozwiązaniem bezpiecznym dla pracowników.

Drugim rozwiązaniem, na które zwrócił uwagę nasz rozmówca, jest system mocujący system mocujący H 1000. Elementy formierskie są tu regulowane i mocowane w otworach prowadzących, co jest ważne dla działania formy. System zapewnia skrócenie trwania cyklu produkcyjnego przez znaczne zredukowanie czynności przygotowawczych oraz minimalizację ryzyka kolizji dzięki mocowaniu przy użyciu pierścieni rozprężnych. W rezultacie, zastosowanie tego systemu pozwala producentom form na wprowadzenie znacznych oszczędności.

O rozwiązaniach proponowanych przez firmę Andreas Sutter opowiada w naszym materiale wideo.Spółka Meusburger działa na rynku od 1964 roku. W początkach działalności był to jednoosobowy zakład, dziś firma zatrudnia blisko 700 pracowników. Siedziba firmy znajduje się w położonej na zachodnim skraju Austrii miejscowości Wolfurt.

Czytaj więcej:
Maszyny 601
Wideo 168