Nowy klej typu hot melt w ofercie firmy Polwax

Nowy klej typu hot melt w ofercie firmy Polwax
Nowy klej typu hot melt wprowadzony pod nazwą Termowax do oferty firmy Polwax SA może służyć do łączenia różnych powierzchni - ze szkła, metalu i papieru. Substancja tworzy trwałe połączenia, niewrażliwe na działanie wody.

- Kleje tego rodzaju ze względu na szybkość, jakość i łatwość klejenia, znajdują coraz szersze zastosowania - mówi Izabela Robak, dyrektor Rozwoju Polwax SA. - Naszym atutem jest wysoka i powtarzalna jakość oferowanych produktów, dająca pewność, że nasze kleje (podobnie jak i pozostałe produkty) charakteryzują się stabilnymi właściwościami użytkowymi.

Klej Termowax to mieszanina wosków pochodzenia naftowego, żywic oraz wosków syntetycznych. Głównym zastosowaniem materiału jest produkcja zniczy - Termowax idealnie nadaje się do wklejania blaszek knotów w pojemniki zniczowe.

Kleje termotopliwe to substancje termoplastyczne, które stosowane są w stanie ciekłym, a trwałe połączenie tworzą po zastygnięciu. Wprowadzenie klejów termotopliwych jest wynikiem dążenia do redukcji emisji lotnych związków organicznych. Oprócz łatwości stosowania do atutów tych produktów należy szybki czas wiązania. Na rynku dostępna jest szeroka oferta klejów tego typu, a najczęściej wybierane powstają na bazie kauczuku syntetycznego, poliolefin, poliuretanów, poliamidów czy poliestrów. Do ich aplikacji używa się pistoletów na klej w sztyftach, w granulacie, czy też nabojach, natomiast w przemyśle używa się w pełni zautomatyzowanych agregatów dozujących.

Obroty na światowym rynku różnego rodzaju klejów osiągną w 2019 r. blisko 50 mld dolarów. W ciągu najbliższych lat globalny popyt będzie rósł średnio o 2,9 proc. rocznie. Największy wzrost zapotrzebowania na kleje odnotowuje się w Chinach, Indiach, Rosji czy Brazylii. W krajach rozwijających się wzrost popytu zauważalny jest głównie w budownictwie i przetwórstwie drewna.

Czytaj więcej: Kleje 9