Nowy materiał do etykietowania opakowań

Nowy materiał do etykietowania opakowań
Firma UPM Raflatac opracowała nowy materiał wierzchni do etykietowania butelek do wina w kombinacji z wydajnym materiałem podkładowym PET.

Wierzchnie materiały do etykietowania butelek wina są dostępne w wersjach z papierem błyszczącym, matowym lub fakturowanym.

W celu udoskonalenia produktu wyposażono go również w specjalny materiał podkładowy wykonany z tworzywa PET. Dzięki takiemu rozwiązaniu całość zyskuje się większą prędkością przetwarzania również w odniesieniu do etykiet o skomplikowanych kształtach. Zużyty materiał nadaje się z kolei do sprzedaży firmom zajmującym się przeróbką surowców wtórnych, co eliminuje koszty składowania odpadów i dopełnia strategię zrównoważonego rozwoju dla materiałów wierzchnich.

Korzyści dla rozlewni płynące z sięgania po tę trwałą i odporną na wilgoć nowość UPM Raflatac w postaci materiału podkładowego PET to szybszy czas etykietowania, zmniejszenie ryzyka zerwania wstęgi, mniejsza częstotliwość wymiany rolek oraz możliwość stosowania dłuższych rolek.

Czytaj więcej: Etykiety 95