Nowy papier LumiLabelG firmy Stora Enso

Nowy papier LumiLabelG firmy…
W ofercie działu Speciality Papers koncernu Stora Enso pojawił się nowy papier LumiLabelG. Jest on przeznaczony do ekskluzywnych, miękkich opakowań na kawę.

LumiLabel G cechuje się wysokim połyskiem i jasnością. Jest to papier do miękkich opakowań typu wrapper. Spełnia potrzeby producentów kawy oczekujących przyjaznego dla środowiska i łatwego w zadruku papieru, który jest jednocześnie dostosowany do coraz szybszych procesów pakowania kawy.

- Nasz nowy papier, to atrakcyjna alternatywa dla opakowań plastikowych. Pozwala on producentom kawy na zwiększenie trwałości opakowania, przy jednoczesnych dużych możliwościach w zakresie projektu graficznego i procesów produkcji – mówi Eckhard Kalies, wiceprezes działu papierów opakowaniowych w firmie Stora Enso.

Papier LumiLabel G jest oferowany w dwóch podstawowych gramaturach: 80 i 90 g/mkw. Posiada bardzo wysoki poziom gładkości i przyswajalności farb graficznych na stronie przeznaczonej pod zadruk. Gwarantuje stabilność podczas procesów poligraficznych.

LumiLabel G wyróżnia się ponadto wysoka nieprzezroczystością, co po laminacji przejawia się w jego wysokiej jasności. Istotną przewagą tego produktu nad opakowaniami plastikowymi jest możliwość recyklingu. Papier jest bowiem w całości wykonany z włókien drzewnych. LumiLabel G jest produkowany przez fińską papiernię Stora Enso w Imatra.

Nowy papier znajduje się w ofercie działu Speciality Papers. Dział ten jest częścią dywizji Packaging Board firmy Stora Enso. Zajmuje się produkcją jednostronnie powlekanych papierów przeznaczonych na rynki opakowań, etykiet i przetwórstwa papierniczego (converting), wytwarzanych w zakładach w Europie i Ameryce Północnej.

Towary produkowane przez dział Speciality Papers są dystrybuowane przez sieć regionalnych szefów sprzedaży, szefów rozwoju produktu i niemal 40 biur sprzedaży Stora Enso na całym świecie. W naszym kraju biura sprzedaży Stora Enso funkcjonują w Warszawie, Ostrołęce, Łodzi, Tychach i Mosinie.

Światowa premiera LumiLabelG odbyła się w Amsterdamie podczas konferencji Packaging Summit Europe.

Czytaj więcej: Opakowania 1342 Nowości 258

brak
 

Stora Enso Polska jest filią koncernu Stora Enso, odpowiedzialną za sprzedaż wszystkich jego produktów na rynku polskim.

Polska