Drukuj

Nowy produkt firmy Ewikon

Nowy produkt firmy Ewikon
Firma Ewikon dostarczyła kompletną gorącokanałową stronę połówki formy.

Kompletna gorącokanałowa strona połówki formy zostałą przez Ewikon dostarczona jako tzw. strona gorąca 16+16-krotna. Ponieważ pośrodku formy należało wykonać wolną przestrzeń dla pozycji stygnięcia, konieczne było zastosowanie kompaktowych, prostych rozdzielaczy o długości 970 mm. Za ich zasilanie odpowiedzialne są dwa agregaty rozmieszczone równolegle.

Odległość między gniazdami wynosi 57 mm. W przypadku wielokrotnych systemów rozdzielających rozmieszczonych szeregowo warunkiem koniecznym dla zapewnienia dużego bezpieczeństwa procesu z równomiernym wypełnieniem kanałów jest perfekcyjne zoptymalizowane. Z uwagi na materiały łatwe w obróbce można było zastosować oszczędną technologię rozdzielaczy TE. Wykorzystuje ona kombinację wierconych kanałów i elementów kierunkowych w układzie pionowym w węzłach rozdzielacza tworzywa.

Poprzez odpowiednie umiejscowienie elementów kierunkowych otrzymuje się w pełni zoptymalizowany system rozdzielający z zajmującym niewiele miejsca zarówno w poziomie, jak i w pionie, układem kanału wtryskowego na dwóch płaszczyznach. Szerokość rozdzielacza wynosi zaledwie 128 mm, wysokość bez gniazda wlewowego tylko 63 mm.

Wtrysk odbywa się poprzez wąskie dysze gorącokanałowe z iglicą w kształcie „torpedy”, o długości 129 mm i średnicy kanału 4,5 mm. Są one zabudowane w części czołowej, dzięki czemu zagwarantowany jest łatwy dostęp do celów konserwacyjnych, bez konieczności demontażu. W przypadku wtrysku o masie 2,5 g na wypraskę i średnicy 0,8 mm uzyskuje się czas cyklu wynoszący 12 sekund.Czytaj więcej: Forma 40