Nowy system spustowy oleju

Nowy system spustowy oleju
Firma Elesa+Ganter wprowadziła na rynek nowy system spustowy oleju, który ułatwia proces wymiany oleju i pozwala na zachowanie czystości otoczenia. System składa się z zaworu spustowego GN 880 gotowego do zamontowania w zbiorniku oraz łącznika otwierającego zawór o oznaczeniu GN 880.1.

Nowy system został stworzony z myślą o zastosowaniu w układach olejowych, ale może być wykorzystywany także do obsługi innych płynów eksploatacyjnych. GN 880 oraz GN 880.1 można montować między innymi w skrzyniach biegów, silnikach spalinowych, urządzeniach pracujących na farmach wiatrowych, maszynach i urządzeniach stosowanych w przemyśle drzewnym oraz leśnictwie, maszynach i urządzeniach stosowanych w górnictwie, maszynach i urządzeniach rolniczych oraz budowlanych.

Zawór GN 880 jest dostępny w dwóch wersjach - z gwintem metrycznym i calowym (rurowym Whitwortha, walcowym). Głównymi elementami tego zaworu są pokrywka zabezpieczająca, połączona łańcuszkiem z korpusem zaworu, sprężyna, mosiężny grzybek zaworu z uszczelnieniem FPM (Viton) oraz korpus wykonany z mosiądzu (wersja MS) lub stalowy ocynkowany (wersja ST).

Zawór spustowy GN 880


Zawór GN 880 współpracuje z łącznikiem GN 880.1, który jest dostępny w trzech kształtach: prostym (typ A), kątowym 45 st. (typ B) i prostopadłym 90 st. (typ C). Każdy z nich jest wyposażony w specjalną rurkę, dzięki której płyn spływa bezpośrednio do pojemnika. Do łączników GN 880.1 dodawane są korki, za pomocą których zabezpiecza się wyciek resztek cieczy z łącznika.

Łącznik GN 880.1Przebieg procesu spuszczania płynu można podzielić na pięć podstawowych kroków:
1. Upewnienie się, że w układzie nie występuje nadciśnienie/podciśnienie (można to osiągnąć np. poprzez odkręcenie korka wlewowego).
2. Odkręcenie pokrywki zabezpieczającej zawór spustowy GN 880.
3. Umieszczenie końca rurki łącznika zaworu w pojemniku na spuszczaną ciecz (należy się upewnić, że jego objętość jest większa od objętości spuszczanej cieczy.
4. Wkręcenie łącznika zaworu GN 880.1 w zawór spustowy GN 880 - operacja ta spowoduje, że ciecz zacznie wyciekać do zbiornika.
5. Po spuszczeniu całego płynu z układu należy odkręcić łącznik zaworu spustowego i wkręcić pokrywkę zabezpieczającą.

Główne zalety nowego systemu spustowego to łatwość i szybkość obsługi. Ponadto operacja wymiany oleju przebiega w sposób czysty. System umożliwia dowolną regulację stopnia przepływu płynu. Osoba obsługująca zestaw nie ma również kontaktu ze spuszczanym olejem, co eliminuje zagrożenie poparzeniami. Dodatkowym atutem systemu jest możliwość wykorzystywania go w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Zastosowane w systemie zawory, dzięki dużej różnorodności dostępnych rozmiarów, są idealną alternatywą dla wielu korków spustowych występujących w licznych maszynach oraz urządzeniach. Zastosowanie łącznika GN 880.1 pozwala na bardzo szybką i łatwą wymianę oleju i ułatwia utrzymanie pełnej kontroli nad całym procesem. Zastosowanie najnowszych zaworów jest także bezpieczne dla środowiska, ponieważ spuszczany olej trafia bezpośrednio do pojemnika.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska