Nowy system znakowania laserem CO2 firmy Videojet

Nowy system znakowania laserem… Producenci, którzy posiadają linie produkcyjne o dużej wydajności i szybkości, utrzymują je w ruchu dzięki dostępności zastosowanego systemu znakowania. Nieplanowany przestój może prowadzić do znacznych strat produkcyjnych, a przy tym możliwości linii produkcyjnych o wysokiej szybkości często są ograniczone przez dostępne rozwiązanie z zakresu znakowania. Ponadto panuje tendencja, aby na poszczególnych produktach umieszczać coraz więcej informacji przy tej samej bądź większej szybkości produkcji. Ilość informacji i obszar wydruku bywają ograniczone parametrami systemu znakowania.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie producentów na systemy znakowania laserowego o wysokich parametrach firma Videojet Technologies, globalny lider w dziedzinie rozwiązań do znakowania i drukowania, poszerzyła swój cieszący się powodzeniem asortyment systemów znakowania laserem CO2, wprowadzając do oferty model Videojet 3640. Ten system lasera CO2 dużej mocy został zaprojektowany do wykonywania złożonych kodów przy najwyższych szybkościach linii, z najszerszym polem znakowania w branży.

Firma Videojet rozumie, jak bardzo potrzebne jest drukowanie wysokiej jakości kodów na produktach, zwłaszcza na rynkach produkcji farmaceutycznej i tytoniowej oraz na rynku bardzo szybkiej produkcji napojów. Nowe rozwiązanie 3640 do znakowania laserem CO2 firmy Videojet oferuje szybsze przetwarzanie i przesyłanie danych, pomagające klientom w szybszym znakowaniu i wytwarzaniu większej ilości produktów na linii produkcyjnej szybciej. Nowy system 3640 firmy Videojet zapewnia ponadto odpowiednie wykończenie wymagane znaku, tworząc kody o wysokiej jakości, jakiej oczekuje się od lasera CO2 firmy Videojet.

Model 3640 potrafi wykonać ponad 1000 zmiennych kodów na minutę metodą druku mozaikowego w 4 wierszach tekstu w przemyśle tytoniowym, bez wyraźnego opóźnienia. Producenci mogą rozpocząć znakowanie produktów od razu, nie czekając na dokończenie buforowania danych, co także pozwala producentom zaoszczędzić czas i pieniądze na linii produkcyjnej.

Branża farmaceutyczna odnotuje z zadowoleniem, że nowy system znakowania laserowego 3640 firmy Videojet może poszczycić się imponującym wskaźnikiem 600 produktów na minutę, typowym dla matryc 2D i 5 wierszy tekstu. Natomiast producentom wytwarzającym napoje na bardzo szybkich liniach umożliwia oznakowanie ponad 80 000 butelek na godzinę tekstem składającym się nawet z 3 wierszy. Dysponując takimi możliwościami szybkiego znakowania, producenci mogą nanosić wymagany tekst na produkty. Dzięki temu mogą perspektywicznie zmieniać skalę produkcji, nie martwiąc się o przyszłe możliwości systemu znakowania.

- Wiemy, że rosną wymagania produkcyjne producentów oraz że potrzebują bardzo wydajnych urządzeń laserowych, aby nadążały za coraz większymi szybkościami produkcji - powiedział Sascha Ammesdoerfer, kierownik jednostki organizacyjnej ds. znakowania laserowego w firmie Videojet Technologies. - Większa szybkość i zakres możliwości nowego rozwiązania 3640 do znakowania laserem CO2 oznaczają, że mogą teraz nanosić więcej tekstu na produkt, oferując klientom wysoką jakość znakowania laserem CO2, jakiej klienci oczekują od firmy Videojet.

Nowy system laserowy 3640 oferuje najszersze pole znakowania w branży w stosunku do innych czołowych systemów laserowych o mocy 60 W dostępnych obecnie na rynku, umożliwiając zwiększanie przepustowości i produktywności. Teraz może pokryć pole znakowania o szerokości sięgającej 600 mm, dzięki czemu w niektórych zastosowaniach szerokowstęgowych druk można zrealizować minimalną liczbą laserów, a tym samym zwolnić przestrzeń zakładu oraz uwolnić kapitał, który można zainwestować gdzie indziej.

- Firma Videojet oferuje system laserowy o wysokiej wydajności dostosowany do najwyższych szybkości produkcji na kilku rynkach, w tym na rynku produkcji farmaceutycznej i tytoniowej oraz na rynku bardzo szybkiej produkcji napojów - powiedział Ammesdoerfer. - Bogaty asortyment systemów znakowania laserem CO2 dostępnych w ofercie zapewnia potrzebną klientom wydajność znakowania, która pomoże im osiągać wyznaczone cele produkcyjne.

Źródło: ABI