Nowy typ folii firmy Novacel

Nowy typ folii firmy Novacel
Francuska firma Novacel wprowadziła na rynek nowy typ folii ochronnych.

Produkt o nazwie Novaguard9275 to biała folia o dużej wytrzymałości, o grubości 60 mikronów, służąca do ochrony karoserii samochodowych przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi m.in. kwaśnymi deszczami, zadrapaniami podczas montażu, transportu oraz postoju na placu składowym.

Folia Novaguard 9275, której trwałość w warunkach składowania na zewnątrz, bez względu na strefę klimatyczną, wynosi dziewięć miesięcy, oferowana jest w 200-metrowych szpulach o szerokości od 30 mm do 2500 mm.

Novaguard9275 powstała dzięki wykorzystaniu folii na bazie poliolefin i bezrozpuszczalnikowej masy adhezyjnej. Wszelkie opakowania i trzpienie stosowane podczas procesu produkcji nadają się do recyklingu lub ponownego wykorzystania.

Novaguard charakteryzuje się maksymalną przyczepnością początkową umożliwiającą natychmiastową ekspedycję pojazdów, doskonałym przyleganiem na wielu typach lakierów, nie odkleja się podczas transportu. Jest też produktem bezrozpuszczalnikowym, a zoptymalizowany sposób pakowania rolek ogranicza koszt recyklingu.

Obecna w ponad 60 krajach świata, firma Novacel opracowuje, wytwarza i wprowadza na rynek folie samoprzylepne do tymczasowej ochrony powierzchni produktów dla takich sektorów jak elektronika, przemysł AGD, przemysł samochodowy oraz budownictwo.

Czytaj więcej: Folia 291