Oddychająca folia Innovia Films

Oddychająca folia Innovia Films
Innovia Films wprowadziła na rynek swoją pierwszą "oddychającą" dwuosiowo orientowaną folię polipropelynową (BOPP) - PropaFresh P2G oraz folię P2GAF.

Nowa przepuszczalna, nieperforowana folia jest bezpośrednim owocem pracy Centrum Badawczo-Rozwojowego Innovia Films. Umożliwia ona określenie czasu, w którym gazy takie jak tlen i dwutlenek węgla mogą przenikać do opakowania i w odwrotną stronę.

Dzięki właściwości "oddychania" PropaFresh P2G można skutecznie przedłużyć okres przechowywania przygotowanej świeżej żywności. Do tej pory stanowiło to pewien problem, gdyż świeże produkty spożywcze oddychają po ich zebraniu, przetworzeniu i zapakowaniu.

Nowa folia Innovia Films

Poza prezentowanym nowym asortymentem folii koncern Innovia Films opracował też pokrewny typ folii o nazwie PropaFresh P2GAF. Ten gatunek charakteryzuje się rozwiniętymi właściwościami przeciwmgielnymi.

Tym co najmocniej cechuję tę folię jest przepuszczalność tlenu osiągająca poziom 3000 (cm3/m2 24 h) i przepuszczalność dwutlenku węgla 12000 (cm3/m2 24 h). Taki współczynnik jest zachowany podczas zwiększania ilości wymienianego gazu. Produkty zachowując świeżość i ładny wygląd jednocześnie utrzymują swoje właściwości organoleptyczne.

Główne zalety stosowania PropaFresh P2G i P2GAF to obustronna termozgrzewalność, dobra podatność na zadruk, silny zgrzew, dopuszczenie do stosowania do pakowania żywności, a także łatwe otwieranie uformowanego opakowania.

- Zdolność wydłużenia okresu przechowywania świeżych produktów spożywczych nawet o dwa lub trzy dni jest niezwykłym ułatwieniem nie tylko dla producentów, handlu detalicznego i konsumentów, ale także chroni środowisko naturalne. Postęp, jakiego dokonaliśmy poprzez opracowanie technologii produkcji PropaFresh P2G i P2GAF oznacza, że podmiotom w branży owocowo-warzywnej możemy zaoferować optymalną jakość opakowań dla ich produktów - komentuje Clare McKeown, kierownik Innovia Films ds. europejskich rynków żywności świeżej i chłodzonej.

Koncern Innovia Films Ltd jest jednym z głównych producentów dwuosiowo orientowanych folii polipropelynowych (BOPP) i celulozowych. Jego zakłady zlokalizowane są w Wielkiej Brytanii, USA, Belgii i Australii.

Czytaj więcej: Folia 293