Oficjalne stanowisko Battenfeld w sprawie ostatnich wydarzeń w firmie

Prezentujemy treść stanowiska szefostwa koncernu Battenfeld, które zostało wczoraj przygotowane dla klientów tej firmy. Jest ono oficjalnym komentarzem ze strony Battenfelda i dotyczy niedawnego zamieszania, które pojawiło się wokół tej firmy. Pisaliśmy o nim również na łamach naszego serwisu. Dokument podpisali Georg Tinschert, dyrektor generalny koncernu oraz Gregor Göbel, szef zakładu.

Szanowni Państwo!

Jak wiadomym jest pewnie Państwu z doniesień prasowych i radiowych, w dniu 3 stycznia 2008 r. złożyliśmy wniosek o postawienie naszej firmy w stan niewypłacalności. Jedną z przyczyn było zamknięcie przed dwoma laty naszej siostrzanej firmy w Meinerzhagen, przeniesienie części produkcji do naszego zakładu i wywołane tym nadmierne obciążenie naszego przedsiębiorstwa. Inną z przyczyn był brak zgody naszego właściciela na zwiększenie wyposażenia firmy. Wniosek złożony w Sądzie Krajowym w Wiener Neustadt upoważnił syndyka do takiego prowadzenia postępowania by zapewnić kontynuowanie pracy naszego przedsiębiorstwa.

Chcemy podkreślić, że przyczyną złożenia wniosku o niewypłacalność nie było nadmierne zadłużenie firmy lecz brak bieżących środków. We współpracy z Syndykiem i przy pomocy Rządu Dolnej Austrii udało się w krótkim czasie zapewnić środki potrzebne na działalność firmy w fazie prowadzenia postępowania o niewypłacalność. Zapewniono możliwość prowadzenia produkcji, dzięki czemu możemy zagwarantować wypełnienie wszystkich przyjętych zamówień.

Prosimy o zachowanie ulokowanych w naszej firmie zamówień. Zapewniamy Państwa, że zamówienia te będą zrealizowane terminowo i zgodnie z uzgodnieniami.

Nasi doradcy obsługujący Państwa będą się z Państwem kontaktować i chętnie odpowiedzą na pytania.

Oczywiście także teraz bardzo chętnie przyjmiemy Państwa nowe zamówienia.
Nasi pracownicy są pełnym składzie są do Państwa dyspozycji. Pomimo zgłoszenia postępowania o niewypłacalność otrzymaliśmy ostatnio dwa duże zamówienia od firm międzynarodowych, które to dostawy będą zrealizowane w najbliższych sześciu miesiącach.

Wychodzimy z założenia, że w najbliższych tygodniach uda się nam stworzyć nową strukturę właścicielską, która zapewni stabilną bazę naszej firmie w przyszłości. Jest kilku bardzo interesujących inwestorów z przemysłu, z którymi wkrótce rozpoczniemy rozmowy handlowe. Będziemy Państwa informować, jak tylko rozmowy te przyniosą konkretne wyniki.

Szczególnie ważnym jest dla nas zapewnienie Państwu szybkiej i wykwalifikowanej obsługi w zakresie szkoleń, części zamiennych i obsługi serwisowej dla dostarczonych maszyn i systemów automatyzacji.

Jesteśmy zadowoleni, że w wyniku konstruktywnych rozmów z naszym właścicielem powiodła się integracja oddziałów Części zamiennych i Serwisu w grupie Battenfeld. Tak więc Battenfeld Spritzgiesstechnik jako w pełni odpowiedzialny i kompetentny partner "OneStop Shop" może wypełniać dalej Państwa potrzeby. Dostawy części zamiennych są przez nas realizowane bez zwłoki i w pełnym zakresie.

Bardzo dziękujemy za Państwa przywiązanie do naszej firmy. Cieszymy się na możliwość dalszej współpracy z Państwem w przyszłości.

Mag. Georg Tinschert, dyrektor generalny
Gregor Göbel, szef zakładu


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna