Oknoplast wprowadza okna sterowane głosowo

Oknoplast wprowadza okna sterowane głosowo
Sterowanie głosem to nowa funkcja w systemie automatyki domowej Smart Home od Grupy Oknoplast. Innowacyjna funkcjonalność dotyczy takich produktów jak okna, drzwi, rolety czy tarasowe drzwi przesuwne.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że obsługa większości domowych sprzętów to naciskanie, przesuwanie, czy przekręcanie. Dotychczas w taki właśnie sposób otwieraliśmy okna, czy odsłanialiśmy rolety w naszych domach. Teraz może się to zmienić, dzięki innowacyjnemu systemowi od Grupy Oknoplast, który pozwoli na głosowe sterowanie i zarządzanie stolarką otworową.

- W ostatnich latach postęp technologiczny przyczynił się do powstawania inteligentnych rozwiązań ułatwiających nam codzienne funkcjonowanie. Swobodny dostęp do Internetu chociażby w smartfonach wpłynął na znaczne zainteresowanie tematyką domów inteligentnych. My zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej i wprowadziliśmy do naszej oferty jeszcze bardziej inteligentne produkty, które sterowane są głosowo - mówi Mikołaj Placek, prezes Grupy Oknoplast. - Wystarczy wypowiedzieć odpowiednią komendę, a system ją zrealizuje, np. uchyli okno, lub zasunie roletę zewnętrzną. Rozwiązanie oferowane przez Grupę Oknoplast jest w pełni bezpieczne i co najważniejsze bardzo praktyczne.

Jak to działa?

Dla użytkownika system jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy odpowiednia aplikacja oraz skonfigurowana centrala sytemu. Kolejny krok to użycie konkretnych komend głosowych, na które reaguje inteligentne rozwiązanie.

- Zarządzanie systemem Voice Oknoplast nie jest wymagające. Odbiornik głosowy, np. Amazon Echo lub smartfon, odbiera wypowiedziane przez nas słowa. Następnie kieruje komendę do specjalnej centrali - mówi Grzegorz Bułat, szef procesu technologicznego Grupy Oknoplast. - Centrala natomiast przekazuje komendę dalej, aż finalny impuls dotrze do zamontowanego napędu, który przykładowo otwiera drzwi albo zasłania roletę na oknie. A zatem nasz głos wywołuje akcję, którego finalnym efektem będzie fizyczny ruch domowej infrastruktury. Oczywiście wymienione etapy następują błyskawicznie.

Voice Oknoplast można zastosować w oknach, drzwiach zewnętrznych, roletach czy drzwiach tarasowych. Co bardzo istotne, rozwiązania głosowe są wygodne i poprawiają komfort codziennego funkcjonowania. Zaletą jest także fakt, że w przyszłości warianty będzie można rozbudowywać o kolejne elementy inteligentnego domu.

- Rynek rozwiązań z zakresu inteligentnego domu stale rośnie i widzimy w nim ogromny potencjał. Zarówno polscy jak i zagraniczni konsumenci są zainteresowani rozwiązaniami Smart Home. Dlatego też pracujemy już nad kolejnymi innowacjami, które pozwolą na inteligentne i proste zarządzanie swoim domem. Bez wątpienia jest to kierunek, w którym nasza firma podąża i będzie się nadal rozwijać - zapowiada Mikołaj Placek, prezes Zarządu Grupy Oknoplast.

Źródło: Grupa OknoplastMateuszL MateuszL
*.134.190.52

Wysłany: 2017-11-02 16:13:31

No i to jest konkretne pójście o krok do przodu. Ciekawe jak się to sprawdza tak na co dzień, czy nie ma jakichś problemów z rozpoznawaniem głosu itp.

Polisiepropylen
Polisiepropylen

Wysłany: 2017-11-02 23:53:22

Nie wiem do czego to dąży. Ciężko jest uchylić okno czy otworzyć drzwi. Technologia znana nie wiem co tu jest takiego fascynującego. Super krok do przodu to by był jakby te okna produkowały energię elektryczną ze słońca. 

To jest taki krok żeby ludzie nie musieli tego kroku wykonać i leżeli już całkiem na kanapie z telefonem.

Alibaba Alibaba
*.8.148.141

Wysłany: 2017-11-06 12:30:11

Sezamie otwórz się :)

Chiron Chiron
*.231.8.5

Wysłany: 2017-11-06 13:58:04

Z tego co wiem, to Alexa dobrze sobie radzi z odbieraniem sygnałów. Nawet z innych pomieszczeń. Tak samo Google Home (jeszcze niedostępny w polsce, ale moze za niedługo), a kto wie czy nie lepiej by to nawet działało na GH?

englishmen englishmen
*.134.32.195

Wysłany: 2017-11-08 15:51:59

Myślę że to kwestia czasu, chyba nawet mówili o tym w jakimś wywiadzie, że Oknoplast Smart będzie działał z różnymi asystentami głosowymi. Padło na Aleksę jako pierwszą, bo Amazon teraz mocno wchodzi na polski rynek, a o GoogleNow czy Siri niewiele słychać w tym kontekście.

ujmik ujmik
*.134.161.95

Wysłany: 2017-11-13 15:19:31

Miejmy nadzieję, że to się szybko zmieni i będzie jakaś sensowna konkurencja wśród tych asystentów głosowych. Sparowanie okien i drzwi z Google Home miałoby więcej sensu. Chociaż w sumie nie wiem jak sobie radzi Alexa. Może równie dobrze. Z drugiej strony Amazon nie jest zbyt znany w Polsce, a Google już tak. Wiadomo coś, czy Oknoplast ma rozszerzać spektrum dostepnych asystentów? Czy zatrzymują się na jednym i tyle?

GuyM GuyM
*.134.190.25

Wysłany: 2017-11-29 15:03:17

No nie do końca chodzi o leżenie i nie ruszanie się. To może być bardzo praktyczne rozwiązanie a poza tym naturalna konsekwencja rozwoju technologii.

qwerty qwerty
*.134.185.186

Wysłany: 2017-11-30 11:49:54

Dla zainteresowanych: tu możecie sobie poczytać więcej o tym, co zastosowali w tych systemach. Ciekawa lektura. https://oknoplast.com.pl/smart/