Opakowania PET dla wyrobów mleczarskich UHT

Opakowania PET dla wyrobów mleczarskich UHT
Produkty mleczarskie UHT stanową zaledwie połowę z 30 miliardów litrów produktów mlecznych sprzedawanych w Europie każdego roku. Do tej pory opakowania PET nie były zbyt praktyczne dla tego segmentu. Jednowarstwowe opakowania PET nie dają wystarczającej ochrony, co w skutek ekspozycji na światło prowadzi do pogorszenia smaku, zapachu i wartości odżywczych produktów. Holcomer UHT wprowadzony przez Holland Colours daje nowe możliwości dla pakowania produktów mleczarskich UHT i ich marketingu.

Nowy produkt jest w 99% skuteczny w blokowaniu światła przy poziomach dozowania od 8 do 12%. Poprzednie środki do barwienia PET wymagane dla podobnej ochrony wymagały dozowania na poziomie powyżej 30%.


Porównanie współczynnika pochłaniania dla Holcomeru UHT i standardowego białego barwnika o koncentracji 60% (grubość ścianki 0,3mm)


Dzięki Holcomer UHT w rywalizacji na zatłoczonym rynku pełnym modnych opakowań przyciągających uwagę producenci produktów mlecznych UHT mogą wykorzystać wszystkie zalety opakowań PET. Lekkość i wytrzymałość opakowań PET jest teraz dostępna dla rynku produktów mlecznych UHT bez obaw o gorszą jakość, czy psucie się produktów. Producenci mogą pakować swoje produkty w opakowania o wymyślnie zaprojektowanych kształtach bez potrzeby używania obkurczanego, ochronnego rękawa, gdyż Holcomer UHT sam zapewnia ochronę przed światłem. Etykiety można nakładać bezpośrednio na butelkę.

Pomimo olbrzymiego europejskiego rynku sprzedaż produktów mlecznych w ostatnich latach lekko spada. Jednym z wyjaśnień tego spadku może być to, że tradycyjne opakowania kartonowe i matowe butelki mimo iż są funkcjonalne, to jednak nie są wystarczająco „cool”. Nowym wyzwaniem, które pozwoli odzyskać udział produktów mlecznych w rynku jest nawiązanie kontaktu z klientami i umiejętnie podkreślenie że mleko jest „cool” i „trendy”.

Holcomer UHT jest dostępny w Europie i jest zgodny z unijnymi standardami dotyczącymi kontaktu z żywnością.

Więcej informacji: www.hollandcolours.com