Opakowania Tetra Top ułatwiają segregację odpadów

Opakowania Tetra Top ułatwiają segregację odpadów
Firma Tetra Pak wprowadziła do opakowań Tetra Top rozwiązanie Separable Top - nowość, umożliwiającą konsumentom odłączenie górnej części opakowania, wykonanej z tworzywa sztucznego, od pozostałej części, wykonanej z kartonu. Taka konstrukcja ma ułatwić sortowanie odpadów, a tym samym - może się przyczynić do wzrostu wskaźników recyklingu.

Dzięki fabrycznie wykonanej perforacji na zewnętrznej warstwie kartonu, konsumenci mogą bez trudu oddzielić obie części opakowania prostym naciśnięciem kciuka. Co istotne, zastosowanie takiego rozwiązania nie wpływa na obniżenie funkcjonalności opakowania.

- Tetra Top Separable Top stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów na coraz lepsze rozwiązania w zakresie recyklingu - powiedział Charles Brand, przedstawiciel Tetra Pak.

Opakowania Tetra Top łączą zalety butelek z nowoczesnym wyglądem pojemników kartonowych. Wykorzystywane są przede wszystkim przez producentów napojów schłodzonych. Ważne jest, iż zastosowanie w nich rozwiązania Separable Top nie powoduje wzrostu kosztów dla konsumentów.

Jednym z producentów wykorzystujących nowość Tetra Pak jest działająca w Danii i Szwecji firma Arla Foods, która wiele z oferowanych produktów pakuje już w kartoniki z oddzielaną górną częścią:
- Rozwiązanie zostało dobrze przyjęte przez naszych klientów - mówi Ann Bergman z Arla Foods Sweden. - Ponad 80 proc. konsumentów doceniło możliwość samodzielnego oddzielenia górnej części opakowania, a 77 proc. stwierdziło, że zwiększą przez to ilość odpadów trafiających do recyklingu. Obecnie ponad 35 produktów marki Yoggi i Arla dostępnych na szwedzkim rynku pakowanych jest w nowe opakowania Tetra Top. Z naszej perspektywy, zastosowanie rozwiązania Separable Top bez zwiększania kosztów było nadzwyczaj korzystne.

Tetra Top with Separable Top


Czytaj więcej: Opakowania 1107 Recykling 422