Opakowania do pracy i dla przyjemności

Opakowania do pracy i dla przyjemności
Firma RPC pokazała dwa nowe i ciekawe opakowania.

Seria polietylenowych beczek została stworzona we współpracy z firmą Nexus Packaging w celu rozwiązania problemów ekologii, transportu, przenoszenia i nalewania, które dotąd były domeną dużych pojemników. Nowe opakowania RPC z HDPE mają wyróżniać się zwiększonym poziomem bezpieczeństwa. Zastosowany w nich system Safepour zapobiega zatykaniu się opakowania, wyrównując ciśnienie wewnątrz i na zewnątrz pojemnika poprzez specjalnie zaprojektowaną wkładkę. Rozwiązanie takie gwarantuje jednolity, szybki i bezpieczny przepływ płynów o dużej i małej lepkości.


Druga z nowości RPC, to shakery do koktajli, które mają za zadanie umożliwić konsumentom przygotowywania w ich własnym domu takiego samego koktajlu, jaki spotykany jest w barze. Aby to było realne stworzono opakowanie, które będzie funkcjonować jak autentyczny shaker.

Firma wyprodukowała czteroczęściowe zamknięcie formowane wtryskowo, które pozwala na podawanie koktajli tak samo jak w barze. Zamknięcie jest montowane, a następnie zdobione czterokolorowym nadrukiem. Jednocześnie zakłady RPC wyprodukowały korpus z PET w technologii ISBM, który zdobiony jest etykietą termokurczliwą. Korpus zamykany jest po napełnieniu zgrzewaną indukcyjnie membraną, co zapewnia produktowi długa trwałość i ochronę przed naruszeniem.