Opakowania karmy dla zwierząt z dodatkiem Shelfplus O2

Opakowania karmy dla zwierząt z dodatkiem Shelfplus O2
Dodatek Shelfplus O2 firmy Albis Plastic pełni funkcję absorbera tlenu i pozwala na kontrolowanie jakości pakowanych produktów. Dzięki współpracy z firmą RPC Bebo Plastik GmbH znajdzie on zastosowanie w opakowaniach produktów dla zwierząt domowych.

Wyjątkowość nowego rozwiązania polega na połączeniu zalet technologii IML z zastosowaniem absorbera tlenu w procesie termoformowania. Wyprodukowane w ten sposób opakowanie może być alternatywą dla konwencjonalnych opakowań karmy dla zwierząt.

- Opracowanie tego opakowania było prawdziwym wyzwaniem, ale rezultat naszej pracy robi wrażenie - mówi Roland Schultz z firmy Albis Plastic. - Nowe rozwiązanie przewyższa poprzednie dzięki zachowywaniu stabilności wymiarowej mimo działającej na produkt siły, niskiej emisji CO2 w cyklu życia produktu oraz możliwości uzyskiwania rozmaitych kształtów.

Dzięki dodatkowi Shelfplus O2 absorpcji ulega zarówno tlen przenikający do opakowania z zewnątrz, jak i zbierający się w górnej części opakowania. Dlatego też szczególnie nadaje się do opakowań na produkty zawierające barwniki, witaminy, tłuszcze i inne wrażliwe substancje.

Shelfplus O2