Opakowania z Polski dla czeskich i austriackich browarów

Opakowania z Polski dla czeskich i austriackich browarów
DW Plastics jako część firmy DS Smith dostarcza opakowania transportowe dla browarów. W ostatnim czasie z produktów stworzonych przez spółkę skorzystały m.in. czeskie Pilzner Urquel i Browar Kozel oraz austriacki Brau Union.

Firma DS Smith jest międzynarodowym holdingiem, odgrywającym wiodącą rolę w branży opakowaniowej i papierniczej. Obroty holdingu przekraczają 2 mld funtów rocznie. Firma z powodzeniem działa również w Polsce, gdzie ma swoje zakłady produkcyjne. DW Plastics jako część DS Smith Polska zajmuje się produkcją m.in. skrzynek z tworzyw sztucznych przeznaczonych na butelki do napojów i piwa. Są one wykonane z wielokolorowym nadrukiem na ściankach bocznych i powstają w oparciu o metodę wtryskową.

W ostatnim czasie firma wypuściła na rynek kilka nowych projektów, których odbiorcami były zagraniczne browary.

Opakowania transportowe DS Smith dla browarów z Czech i Austrii

Czeski Kozel chciał opakowania jak najlżejszego ze względu na koszt surowca, a jednocześnie cechującego się wysoką wytrzymałością, tak by możliwe było wysokie składowanie celem uzyskania oszczędności miejsca w magazynie.

Jednocześnie oczekiwał opakowania, które będzie nawiązywać do dawnych skrzynek wykonanych z drewna. Dla spełnienia tych wymogów w DS Smith wykorzystano istniejącą formę i poprzez zastosowanie specjalnej struktury wykonanej na powierzchniach formujących formy oraz przy zastosowaniu specjalnych technik drukowana, uzyskano pożądany rezultat.

Równie interesujący i ciekawy wizualnie jest sposób dekoracji opakowań - transporterów na piwo przygotowanych przez DW Plastics dla Pilzner Urquel i Brau Union. Do produkcji skrzynek wykorzystano metodę IML (etykietowania w formie) oraz dodatkowo metodę over mouldingu. Oznacza ona odrębne oblanie innym materiałem wyznaczonych powierzchni wypraski. Materiał tego typu wykonywany jest na dodatkowej mniejszej wtryskarce. Metoda over moulding pozwala podnieść uchwyt do obramowania po wewnętrznej stronie skrzynki, tak aby wewnątrz można było uformować ergonomiczny uchwyt.

Skrzynka dla Brau Union została poddana obtryskowi rączek tzw. miękkim materiałem wokół górnej powierzchni uchwytu skrzynki. Efekt ten został otrzymany dzięki nowemu projektowi wzornictwa.

Z kolei do skrzynki przeznaczonej dla Pilzner Urquell zastosowano oprócz technologii IML również metodę obtrysku, ale tym razem twardym zielonym materiałem na granicy między etykietą a skrzynką. Efekt ten daje złudzenie, że skrzynka została wykonana w dwóch podstawowych kolorach, zielonym i kremowym.