Opakowania z ideą

Opakowania z ideą
Koncern Owens – Illinois otrzymał prestiżową nagrodę IDEA za projekt wewnętrznie tłoczonych butelek Vortex. IDEA to międzynarodowy konkurs, często nazywany "Oscarami Projektowania".

W nowych, przyciągających wzrok i wyprodukowanych przez O-I szklanych pojemnikach, doceniono innowacyjność i doskonałość wzornictwa. Butelki Vortex, z wewnętrznie wytłoczonymi, przeplatającymi się spiralami, tworzącymi helisę i trójwymiarowym efektem na szyjce, są pierwszym szklanym opakowaniem, który w okresie ostatnich lat otrzymał wyróżnienie IDEA (Industrial Excellence Award Design), nagrodę przyznawaną od 31 lat przez Industrial Designers Society of America. W butelce o pojemności 0,33 l za najbardziej znaczącą innowację uznano długą szyjkę z odkręcanym kapslem. W opakowaniu O-I od wiosny ubiegłego roku sprzedawane jest m.in piwo marki Miller.

Owens-Illinois to największy na świecie i w Europie producent opakowań szklanych. W 2010 r. koncern odnotował przychody w wysokości 6,6 mld dolarów. W Europie działa 36 zakładów firmy, m.in. w Polsce. O-I wytwarza na naszym kontynencie ok. 5 tys. różnych kształtów opakowań szklanych.

Oprócz O-I nagrody w konkursie IDEA przyznano także za szklany pojemnik firmy Natura Chronos oraz tworzywową butelkę z rozpylaczem wyprodukowaną przez Eastman Chemicals.