Opakowanie Euro Squeeze

Opakowanie Euro Squeeze
Koncern RPC rozpoczyna masową produkcję pokazanych po raz pierwszy wiosną tego roku podczas targów interpack opakowań z tworzyw sztucznych.

Nowa seria butelek o nazwie Euro Squeeze to poręczne butelki z polipropylenu wyposażone w specjalną barierę tlenową. Zapewnia ona produktom doskonałą ochronę przed dostępem tlenu z zewnątrz oraz, w połączeniu z polipropylenem, chroni też przed parą wodną. Dzięki specjalnej strukturze warstwowej seria Euro Squeeze jest doskonałym rozwiązaniem do szeregu zastosowań i dla wielu różnych rynków. Butelki są też odpowiednie do napełniania na gorąco i mogą być sterylizowane w autoklawach w temperaturze do 120 st. C. Pierwszą wersją pojemnościową, która wejdzie do sprzedaży, będą butelki o pojemności 500 ml. Trafią one wpierw na rynek niemiecki. Jednocześnie prowadzone są prace nad kolejnymi pojemnościami od 250 ml do 1000 ml. Butelki mają szyjkę ze standardowym gwintem 38-400.

Dostosowane do opakowań zakrętki o zewnętrznej średnicy od 38 do 63 mm umożliwiają stawianie opakowań do góry dnem i łatwe wyciskanie produktu przez otwory o różnej wielkości. Dostępny jest też specjalny model zakrętki zapobiegający wyciekaniu produktu. Łatwo wyciskane butelki pomagają też zapewnić prawidłowe dozowanie, a dodatkową zaletą tej serii jest to, że wielkości zakrętek dobierane są proporcjonalnie do rozmiarów butelek, zapewniając w ten sposób lepszy stosunek kosztów dla całego opakowania.


Czytaj więcej: Opakowania 1104