Opakowanie Kamis wyróżnione w międzynarodowym konkursie

Opakowanie Kamis wyróżnione w międzynarodowym konkursie
Polskie opakowanie, a konkretnie jego design wyróżnione zostało w międzynarodowym konkursie Pentawards. Nagroda została przyznana za opakowanie marki Kamis.

Celem renomowanego międzynarodowego konkursu Pentawards jest wybór i nagradzanie najlepszych opakowań na całym świecie. Mogą wziąć w nim udział indywidualni designerzy, studia projektowe, agencje reklamowe oraz producenci. W zakończonej właśnie tegorocznej edycji jedno z wyróżnień trafiło do marki Kamis i agencji Dragon Rouge, które odpowiadała za design opakowania.

Nagrodzony produkt to idealny przykład wykorzystywania najnowszych materiałów opakowaniowych takich jak PET/r/AL/PE, PET/r/PETmet/PE, OPP/r/PET met/PE, r/PETmet/PE, OPP/r/OPP, OPP/v/OPPmet, r/akryl/k/OPP/PVdC, OPP/PETmet/OPP.

W produkcji opakowania wykorzystano, tak jak jest to wymagane przy pakowaniu produktów sypkich, rozwiązania w znaczny sposób podnoszące wytrzymałość zgrzewu. Prawidłowo stworzone opakowanie powinno być bowiem mocno zamknięte nawet w przypadku pojawienia się drobin produktu w miejscu zgrzewanym. Ważnym elementem dużej części laminatów jest więc folia aluminiowa, która za sprawą swych rozwiniętych własności barierowych umożliwia zachowanie świeżości oraz aromatu produktu i to przez dłuższy czas.

Opakowanie Kamis