Opakowanie wielkanocne w folii Naturflex

Opakowanie wielkanocne w folii Naturflex
Kompostowalna i biodegradowalna folia Naturflex firmy Innovia Films została wykorzystana przy tworzeniu opakowań na Wielkanoc.

Po produkt Innovia Films sięgnęła firma Lush, będąca producentem kosmetyków. Użyła Naturflex w celu owinięcia swoich upominkowych jaj wielkanocnych. Puste jaja zawierają w środku po dwa produkty oferowane przez Lush. Po ich zużyciu można po prostu odłamać kawałek zewnętrznej „skorupy” jaja i wrzucić go do wanny wypełnionej wodą by uzyskać aromatyczną kąpiel. Jaja owinięte są w przezroczystą folię NatureFlex NE30 pociętą na arkusze przez firmę Innovation Packaging Solutions Ltd. Zastosowanie folii NatureFlex jest kolejnym sposobem wykorzystywanym dla podniesienia ekologiczności opakowań.

Flagowy produkt koncernu Innovia Films rozpoczyna swój "żywot" jako produkt naturalny - drewno - i w ciągu paru tygodni ulega rozpadowi w kompostowniku przydomowym lub w kompostowni przemysłowej. Posiada również wiele zalet istotnych podczas pakowania czy obróbki, takich jak naturalne utrzymanie zgięcia i antystatyczność, wysoki połysk i przezroczystość, odporność na działanie olejów i tłuszczy, dobrą barierowość wobec gazów i aromatów, a także szeroki zakres temperatur zgrzewania.

Folie NatureFlex produkuje się w oparciu o celulozę otrzymywaną z odnawialnej masy drzewnej. Posiadają one atesty potwierdzające, że odpowiadają wymaganiom europejskich(EN13432) i amerykańskich (ASTM D6400) norm dotyczących opakowań kompostowalnych. Typowa zawartość biomateriałów odnawialnych w foliach NatureFlex oscyluje wokół 95 proc. ich wagi.

Wpisz tytuł dla obrazu