Oprócz tworzyw Bayer produkuje też opakowania

Oprócz tworzyw Bayer produkuje też opakowania
Okazuje się, że niemiecki koncern Bayer nie tylko oferuje szeroką gamę tworzyw, ale także jest w stanie stworzyć opakowanie dla swoich produktów.

Z początkiem roku Bayer wprowadził na rynek nową serię opakowań przeznaczonych dla branży ochrony roślin. Firma informuje, że do produkcji nowych opakowań o nazwie smartline zużywa się do 10 proc. mniej tworzyw poliolefinowych w porównaniu z opakowaniami tradycyjnymi. Oznacza to, że redukcji ma ulec także ilość zasobów potrzebnych do utylizacji opakowań. Linia smartline obejmuje kanistry o pojemności 50 ml - 5 l. Wyposażono je w szerszy niż zwykle otwór wlewowy, który przyspiesza dozowanie produktu.

Nowe opakowania nie będą ponadto zawierały aluminiowej plomby zabezpieczającej wylew, co ograniczy dodatkowe potencjalne źródło skażenia środowiska - szczególnie zbiorników wodnych. Z kolei zwiększona sztywność pojemników gwarantuje ich wyższą stabilność podczas magazynowania, a także przyczynia się do zaoszczędzenia miejsca zajmowanego przez opakowania, co powoduje mniejsze obciążenia finansowe związane z ich transportem.