Oprogramowanie Visi nie tylko do form wtryskowych

Specjalne kształtki wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) łączą dwie rury poprzez ich zgrzewanie.

- Na początku mieliśmy jednego operatora, który obracał i układał przewód, a druga osoba ręcznie wkładała kołki, które trzymały przewód - mówi Martin. Automatyzacja procesu zmniejszyła nakład siły roboczej z dwóch do jednej osoby, dzięki czemu mogliśmy być bardziej konkurencyjni.

- Użyliśmy VISI do zaprojektowania od podstaw przyrządu do obsługi tego zadania - kontynuuje Martin. - Dzięki VISI stworzyliśmy komponenty i wizualizację ruchów pokazujących jak to narzędzie będzie funkcjonować w zakładzie produkcyjnym. Moduły VISI, jakie używaliśmy zawierały również VISI PEPS - Wire, VISI Elektroda i VISI Obróbka w 3 osiach, które odgrywały ważną rolę w procesie produkcji. Dzięki VISI programowano dwie frezarki Bridgeport VMC i elektrodrążarki Fanuc Robocut oraz AgieCharmilles Roboform 30.

VISI Elektroda jest zautomatyzowanym modułem do tworzenia i zarządzania elektrodami oraz ich uchwytami przeznaczonymi do produkcji form. Kompleksowe projektowanie uchwytów, symulacja i kontrola kolizji zapewniają, że elektroda będzie odpowiednio działać od pierwszego razu.

VISI PEPS-Wire jest używany, gdy małe skomplikowane wkładki muszą być użyte w formie wtryskowej. Moduł ten zapewnia automatyczne rozpoznawanie cech z geometrii bryły, tworząc poprawne ścieżki dla obróbki EDM i sprawdzony kod NC.

Rutland Plastics


Po zbudowaniu narzędzi Rutland Plastics, przy użyciu wtryskarek Engel i Krauss Maffei, produkuje komponenty stosowane m.in. przez branżę gazowniczą, petrochemiczną, budowlaną i motoryzacyjną.


brak
 

Autoryzowany dystrybutor: Visi, Edgecam, Radan, Alphacam

Polska