Organizator RubPlastu chce budować nowe hale

Organizator RubPlastu chce budować nowe hale
Centrum, w którym odbywają się targi RubPlast Expo, jedna z trzech w Polsce imprez wystawienniczych dla branży tworzyw sztucznych, może niebawem znacznie się rozrosnąć.

Na początku 2009 r. Kolporter Expo zapowiadał start prac koncepcyjnych nad powiększeniem centrum targowego Expo Silesia. Spółka planowała ruszyć z budową trzech obiektów w 2010 r. Na razie trzyma się planu, choć o tym, ile hal ostatecznie powstanie, zadecyduje koniunktura. Obecnie trwają prace nad koncepcją wykonawczą tzw. hali UFO. Budowa nowych hal ma pomóc śląskiemu centrum targowemu zdobyć znaczącą pozycję w naszej części Europy. - Specjaliści od targów twierdzą, że mamy ogromne atuty, więc od naszej aktywności zależy, jak długa będzie droga do tego celu - mówi Tomasz Raczyński, prezes Kolportera Expo.

Na końcu tej drogi znajdują się wizja futurystycznej hali przypominającej UFO i dwóch innych obiektów, które powiększą powierzchnię wystawienniczą z 13,5 tys. do 43,5 tys. mkw. Jej realizacja może nastąpić w 2010 r. Ale o tym, czy tak się stanie, zdecyduje popyt na powierzchnie w najbliższych miesiącach.

Według Tomasza Raczyńskiego, polski rynek targowy uszczuplił się w tym roku o kilkanaście procent. Dlatego Kolporter będzie obserwował uważnie potrzeby wystawców, a budowa ruszy, gdy rynek zapali zielone światło.

- Zamówienia powierzchni wystawienniczej wskazują, że rynek targowy zaczyna odżywać. Targi są nieprzewidywalne, ale gdy rynek gwałtownie się ożywi, natychmiast ruszymy z budową. Pierwsza hala powstała w rekordowym tempie 13 miesięcy, chociaż startowaliśmy w zdecydowanie trudniejszych warunkach. Z deski kreślarskiej rozwiązania szły prosto na plan budowy. Na realizację pozostałych potrzeba mniej czasu, choć z pewnością prace nie ruszą jednocześnie - tłumaczy prezes Raczyński.

Spółka od początku zakładała, że śląskie centrum wystawiennicze będzie się stopniowo rozrastać. Dlatego przy budowie pierwszej hali powstała cała techniczna infrastruktura podziemna - także pod obiekty, które mają być realizowane dopiero teraz.

Budowa trzech nowych hal ma pochłonąć 100 mln zł.

Czytaj więcej: Inwestycje 716 Rynek 830Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże