Paccor Polska w miejsce Huhtamaki Polska

Paccor Polska w miejsce Huhtamaki Polska
Firma Huhtamaki Polska to od kilkunastu dni Paccor Polska. Przyczyną zmiany nazwy są przesunięcia własnościowe.

W końcówce ubiegłego roku Huhtamaki zostało nabyte przez Sun European Partners. Centrala nowej grupy, nazwanej właśnie Paccor, będzie się znajdowała w Niemczech. Firma osiąga obroty rzędu 160 mln euro i zatrudnia blisko 1100 pracowników w pięciu zakładach w Finlandii, Francji, Polsce i Turcji oraz w dwóch biurach sprzedaży w Niemczech i na Litwie.

W naszym kraju Paccor przejmuje po Huhtamaki zakład zlokalizowany w Siemianowicach Śląskich. Będą w nim produkowane jednostkowe opakowania z tworzyw sztucznych i papieru, w szczególności kubki, pojemniki, wieczka i tacki z polistyrenu, polipropylenu, amorficznego PET, polilaktydu i papieru. Zakład w Siemianowicach dysponuje wysokiej klasy centrum logistycznym, w skład którego wchodzi magazyn wysokiego składowania o pojemności ponad 12 tys. miejsc paletowych. Zatrudnienie w fabryce w Sieminowicach Śląskich zostało utrzymane na tym dotychczasowym poziomie. W Paccor Polska po akwizycji Huhtamaki pracuje 550 osób.

Sun European Partners w ubiegłym roku przejął, oprócz Huhtamaki, także Alcan Packaging Beaty, Betts and Reuter. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z nabycia wartościowego biznesu w branży specjalistycznych opakowań jednostkowych. Jest to sektor, w którym mamy znaczące doświadczenie i w którym stale się umacniamy - przyznał Lionel de Posson, wiceprezes Sun European Partners.

Paccor Siemianowice


Czytaj więcej: Przejęcia 183 Rynek 830Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Reportaże