Papieropodobna etykieta o parametrach folii

Papieropodobna etykieta o parametrach folii
Firma Avery Dennison wprowadziła na rynek innowacyjną, przeznaczoną do opakowań na wino papieropodobną etykietę o parametrach folii.

Nowa etykieta Avery Dennison to odpowiedź na jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stają producenci wina. Mianowicie jak zapewnić odporność na wilgoć. Produkt oferuje wygląd i fakturę konwencjonalnego papieru etykietowego wysokiej jakości w połączeniu ze znacznie podwyższoną wytrzymałością etykiety foliowej. Nowość przynosi też najwyższą wytrzymałość na wilgoć przy długim zanurzeniu w wodzie, a także łączy w sobie klej z wyraźnie wyczuwalną fakturą perłowej folii wytłaczanej o wyglądzie papieru teksturowanego.

W przemyśle opakowaniowym wciąż używane przy etykietach są papiery niepowlekane i etykiety samoprzylepne. Dzieje się tak ponieważ zapewniają one konsumentom znajomy wizerunek marki. Niestety pochłanianie wilgoci oznacza, że na tych papierach mogą występować pomarszczenia, fałdy i pęcherzyki powietrza w przypadku dłuższego zanurzenia w kubełku z lodem, a nawet jeśli butelka jest ustawiona w ciepłym powietrzu. W efekcie może dochodzić do niepożądanych zmian w białości i przejrzystości etykiet oraz naruszenia jej stabilności wymiarowej.

Nowa etykieta Avery Dennison eliminuje te problemy. Można z nią stosować wiele technik zdobniczych, a papieropodobny wygląd pomaga przetwórcom w ograniczaniu stanów magazynowych, bowiem materiał ten nadaje się do całej gamy różnych butelek. Intensywne testy przy użyciu druku fleksograficznego, offsetowego, termodruku folią i wytłaczania potwierdzają, że nie występuje potrzebna jakiejkolwiek adaptacji narzędzia.

Czytaj więcej: Etykiety 96

brak
 

Drukarki Ink-Jet, drukarki etykiet, aplikatory, materiały eksploatacyjne, przenośniki taśmowe, podajniki etykiet, czytniki kodów kreskowych

Polska