Penny - Dobroszyce wprowadziła maszyny do opakowań drewnianych

Penny - Dobroszyce wprowadziła maszyny do opakowań drewnianych
Firma Penny-Dobroszyce współpracująca od wielu lat z czeskimi producentami maszyn, wprowadziła na rynek dwa urządzenia do obróbki drewna, z którego powstają następnie opakowania.

Cechami wyróżniającymi opakowania drewniane są rodzaje użytego lakieru, różnorodne nadruki, rzeźbione bądź grawerowane elementy, jak również kształty wykonanych połączeń oraz ozdobne ukucia takie: gałki, rączki i uchwyty. Większość ekskluzywnych opakowań drewnianych zbudowana jest z wielu elementów drewnianych o różnych kształtach i wymiarach, a co najważniejsze powierzchnia tych elementów powinna być bez sęków, pęknięć czy innego typu wad. Oznacza to, że surowiec musi zostać odpowiednio rozkrojony oraz zoptymalizowany.

W tym celu spółka Penny-Dobroszyce wprowadziła na rynek maszynę FLS 170 przeznaczoną do rozkroju wzdłużnego drewna idącego na opakowania. Dzięki temu urządzeniu w bardzo prosty sposób z materiału popękanego krzywego bądź poskręcanego można wyeliminować wady i wyciągnąć materiał pierwszego gatunku. Zaletą jest tu stabilny system prowadzenia wózka piłowego oraz układ laserowy pokazujący linię cięcia. Dzięki zastosowaniu wskaźnika laserowego można mieć pełną swobodę optymalnego układania materiału wejściowego i decydować czy rozkrój ma się odbywać wzdłuż słojów bądź innego odnośnika.

Maszyna firmy Penny - Dobroszyce


Druga z nowych maszyn firmy to KP900 Easy Cut, której głównym zadaniem jest wyeliminowanie sęków, przebarwień bądź innych wad mających wpływ na atrakcyjność opakowania. W maszynie zastosowano system pomiarowy gwarantujący dokładność cięcia do 0,1 mm, a przy pomocy specjalnych palcowych bocznych docisków zagwarantowano też cięcie pod kątem prostym. Rozwiązania te pozwalają nacięcie nawet cieniutkich lameli od grubości już 1 mm bez utraty jakości powierzchni ciętej, która nie wymaga już późniejszej obróbki.

Czytaj więcej: Maszyny 478


Marek Marek
*.191.55.70

Wysłany: 2012-12-23 11:18:03

Takie maszyny z pewnością są bardzo przydatne,byłbym za tym, żeby obe były bardziej rozpowszechnione. Maszyny tego typu czy ogólnie maszyny np. do obróbki drewna jak felder, to niestety temat nie wszystkim znany. Mało kto wie, ile korzyści taka maszyna przynosi. Mam nadzieje, że z czasem się to zmieni. Pozdrawiam!