PetChem: nowy dystrybutor tworzyw

PetChem: nowy dystrybutor tworzyw
Nominalnie zmiany, lecz faktycznie niewielkie różnice. Innymi słowy drobne przesunięcia na krajowym rynku dystrybucji tworzyw sztucznych.

Z końcem marca spółka Slovnaft Polska kupiła spółkę TVK Polska. O takim kroku zdecydowało szefostwo węgierskiego koncernu MOL, który kontrolował zarówno Slovnaft jak i TVK. Tym samym Slovnaft Polska przejął na terenie naszego kraju i państw nadbałtyckich dystrybucję polipropylenów i polietylenów produkowanych w węgierskich zakładach TVK w Tiszaújváros i słowackich zakładach Slovnaft Petrochemicals w Bratysławie.

Utworzył też koordynujący tę działalność pion PetChem, stanowiący część Slovnaft Polska.

Zmiana jednak ma charakter w dużej mierze kosmetyczny, gdyż dyrektorem działu PetChem został Bohdan Sobolewski, czyli osoba dobrze znana z dotychczasowego kierowania spółką TVK Polska. Również inne osoby odpowiedzialne za sprzedaż konkretnych granulatów w PetChem są tymi samymi, które wcześniej tworzyły dział sprzedaży TVK Polska. Nie zmieniła się również siedziba, a to oznacza, że PetChem posiada tożsamy adres z warszawskim adresem dawnego TVK Polska.

Czytaj więcej: Przejęcia 183 Rynek 830