Petro Mechanika SA oraz BWW Law & Tax Firm w PIPCh

Petro Mechanika SA oraz BWW Law & Tax Firm w PIPCh
W ciągu ostatnich dwóch tygodni w skład Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego weszło trzech nowych członków. 1 sierpnia członkami organizacji zostały firmy Petro Mechanika SA oraz BWW Law & Tax Firm.

Pierwsza z nich powstała na bazie działającego od lat 60. XX wieku Zakładu Remontowego Rafinerii. Firma była jedną ze spółek wydzielonych po restrukturyzacji Polskiego Koncernu Naftowego. Jako samodzielna firma Petro Mechanika SA działa od roku 1999. Działalność firmy obejmuje remonty i naprawy aparatury chemicznej i energetycznej oraz prace serwisowo-konserwacyjne.

Firma BWW Law & Tax Firm to działająca od 2002 roku firma prawnicza. Jej działalność skupia się na obsłudze podmiotów gospodarczych, zwłaszcza w zakresie transakcji nieruchomościowych, prawa obrotu nieruchomościami, prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć, sporów sądowych i arbitrażu, procesów inwestycyjnych, infrastrukturalnych, energetycznych i petrochemicznych, finansowania inwestycji, transakcji kapitałowych na rynku niepublicznym, IPO i transakcji na rynku regulowanym, prawa podatkowego, prawa pracy, zamówień publicznych, prawa farmaceutycznego i żywieniowego, IT i TMT. Kancelarię tworzy 30 prawników obsługujących m.in. sektor nieruchomościowy, energetyczny, chemiczny, finansowy, telekomunikacyjny i motoryzacyjny. Firma posiada sieć ogólnoeuropejskich powiązań i jest rekomendowana przez niezależnych analityków z European Legal 500.

Nieco wcześniej, 30 lipca, zarząd PIPCh zdecydował o przyjęciu do Izby firmy Qumak SA. Jest to polska firma informatyczna i technologiczna, działająca w obszarze projektowania, realizowania i serwisowania innowacyjnych rozwiązań. Spółka powstała z połączenia - w 2002 roku - dwóch firm integracyjnych o długoletniej tradycji - QUmak International i Sekom. Od 2006 roku spółka notowana jest na GPW pod nazwą Qumak SA.

Czytaj więcej: Chemikalia 188