Pierwsza fabryka Lanxess w Rosji

Pierwsza fabryka Lanxess w Rosji
Otwarta w położonym nad Woroneżem Lipiecku fabryka Rhein Chemie będzie produkować dodatki polimerowe do gumy dla branży motoryzacyjnej i oponiarskiej. Dodatkowo, w 2016 roku fabryka zostanie rozbudowana o dział produkujący dętki Rhenoshape o planowanej wydajności 80 tys. sztuk rocznie. W fabryce znajdzie pracę 40 osób, a produkty będą trafiały przede wszystkim na rynek rosyjski oraz krajów WNP.

Zakłady w Lipiecku będą produkować 1,5 tys. ton dodatku polimerowego do gumy Rhenogran. Materiał jest używany przede wszystkim w produkcji opon samochodowych, jak również do wyrobu profili, węży i uszczelek. Rhenogran w znaczący sposób podwyższa jakość wyrobów z gumy, zwłaszcza w zakresie ich długoterminowej funkcjonalności i wytrzymałości.

To kolejna inwestycja Rhein Chemie w tym roku w krajach BRIC. W maju spółka otworzyła fabrykę dętek o wysokich parametrach w Brazylii. Na terenie Federacji Rosyjskiej będą to pierwsze zakłady produkcyjne Lanxess. O lokalizacji zakładów w Lipiecku zadecydowała bliskość potencjalnych odbiorców produktów oraz dobra infrastruktura lokalnego parku przemysłowego.

- Otwarcie naszej pierwszej fabryki w Rosji to kolejny kamień milowy w rozwoju naszej firmy - powiedział Werner Breuers z firmy Lanxess. - Od wejścia na rynek rosyjski w 2009 roku nasza sprzedaż zwiększyła się czterokrotnie oraz nawiązaliśmy kluczowe dla nas kontakty. Nowa fabryka pozwoli nam lepiej wykorzystać potencjał rynku, szczególnie w branży samochodowej i oponiarskiej.

Ostatnie badania rynku wskazują, iż w średnioterminowej perspektywie rosyjski rynek samochodowy i oponiarski będzie wzrastać w szybkim tempie, powyżej 5 proc.


Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A