Pierwszy kartonik w całości z surowców odnawialnych

Pierwszy kartonik w całości z surowców odnawialnych
Firma Tetra Pak ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty kartonika w całości wykonanego z materiałów odnawialnych pochodzenia roślinnego. Tetra Rex będzie pierwszym na rynku kartonikiem, w którym wykorzystany zostanie biopolietylen niskiej gęstości w postaci folii oraz zielony polietylen wysokiej gęstości do produkcji zakrętki; z kolei zastosowana w produkcji tektura będzie certyfikowana przez FSC (Forest Stewardship Council).

- Doskonałość w zakresie środowiskowym jest jednym z priorytetów naszej firmy oraz motorem rozwoju naszej oferty produktowej - powiedział Charles Brand z firmy Tetra Pak. - Wraz z naszymi dostawcami i klientami zmierzamy do osiągnięcia celu, jakim są opakowania w stu procentach nadające się do recyklingu. Wierzymy, że zwiększenie zawartości surowców odnawialnych w naszych opakowaniach nie tylko jest dobre dla środowiska, lecz także przyniesie konkretne korzyści w zakresie ekologicznego profilu produktów wytwarzanych przez naszych klientów.

Opakowanie zostało opracowane we współpracy z brazylijską firmą Braskem, jednym z czołowych światowych producentów biopoliolefin. Kartoniki Tetra Rex pojawią się na sklepowych półkach w 2015 roku. Jak informują przedstawiciele firmy, klienci używający dotychczas standardowych kartoników Tetra Rex o pojemności 1 l z zamknięciem Twist Cap OSO 34 mogą bez trudu wykorzystywać nowe opakowania bez konieczności przeprowadzania dodatkowych inwestycji czy modyfikacji linii rozlewniczych.

Tetra Rex