Pillow Pak firmy FP International

Pillow Pak firmy FP International
Firma FP International, obecna także na rynku w naszym kraju i będąca producentem zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, wprowadza do sprzedaży specjalne folie - pikowane maty powietrzne, które gwarantują szybkie i łatwe owijanie produktów.

FP International poprzez dodanie do swego portfolio wspomnianego produktu kontynuuje rozwój swoich innowacyjnych technologii przepływu powietrza. Przedsiębiorstwo rozpoczęło właśnie produkcję bardzo szerokiej folii kształcie pikowanej maty powietrznej. Folia o nazwie Pillow Pak, o szerokości 76 cm, może tworzyć poduszki powietrzne w celu owijania i ochrony produktów podczas transportu lub magazynowania.

Pillow Pak posiada zgrzewy w kształcie fali, tworzące poszczególne pęcherzyki, które po nadmuchaniu mają wygląd pikowanej kołdry. Każdy pęcherzyk jest połączony z następnym. Tak przemyślna konstrukcja umożliwia swobodny przepływ powietrza pomiędzy poszczególnymi pęcherzykami, zapewniając w ten sposób dobrą amortyzację dla produktów.

Poduszki powietrzne umożliwiają ponadto skuteczne i ekonomiczne owijanie dużych przedmiotów lub tych o skomplikowanym kształcie. Jedna warstwa folii stanowi w takich przypadkach skuteczną ochronę dla wielu różnych produktów, w tym do monitorów, drzwi, paneli i butelek. W odróżnieniu od tradycyjnej folii pęcherzykowej, która jest produkowana w fabryce i transportowana do odbiorcy jako gotowy wyrób, poduszki powietrzne Pillow Pak są wytwarzane na miejscu i pakowane bezpośrednio przy stanowisku. To zaś oznacza, że dwie palety Pillow Pak mogą z powodzeniem zastąpić całą ciężarówkę rolek folii pęcherzykowej, znacząco redukując zarówno koszty transportu jak i magazynowania.


Folia FP International jest perforowana co 15 cm. Umożliwia to użytkownikowi szybkie i łatwe dostosowanie jej długości. Maszyna do poduszek powietrznych Pillow Pak posiada swoją własną nadmuchiwarkę i korzysta z normalnego źródła zasilania, dzięki czemu może być usytuowana bezpośrednio przy stanowisku pakowania.

Czytaj więcej: Folia 292

brak
 

Firma jest liderem na rynku innowacyjnego pakowania z poduszkami powietrznymi.

Polska