Piovan na targach Plastpol w Kielcach

Piovan na targach Plastpol w Kielcach
Obecność firmy Piovan w tegorocznej edycji targów Plastpol w Kielcach (30 maj-02 czerwiec 2006) to doskonała okazja wprowadzenia na rynek polski innowacyjnych rozwiązań technicznych dla przetwórstwa tworzyw.

Firma Piovan zaprezentuje na swoim stoisku w pawilonie A stoisko A-26 następujące urządzenia:
  • system suszenia na podstawie jezdnej – suszarka DP610 z dwoma lejami PT100 i dwoma jednofazowymi podajnikami S43,
  • dozownik wolumetryczny MDP z podajnikiem jednofazowym S40
  • mikser grawimetryczny MDW20
  • młyn wolnoobrotowt RSP15/23
  • termoregulator TW9
  • system sterowania podawaniem Easy² System

Przykładem najnowszych rozwiązań w technologii suszenia tworzyw jest suszarka DP610. Niski punkt rosy, zarządzanie zużyciem energii, kontrola regeneracji i alfanumeryczny panel sterujący operatora to tylko kilka najważniejszych cech tego innowacyjnego rozwiązania.

Efektem połączenia tej suszarki z dwoma lejami suszącymi PTU100, wykonanymi ze stali szlachetnej , w pełni izolowanymi oraz zintegrowany system podawania jest niezawodne i dokładne suszenie materiału.

Kompaktowość i wszechstronność zastosowań urządzeń firmy Piovan doskonale reprezentują jednofazowe podajniki S43 i S40.


Dozownik barwnika MDP


Nowy dozownik barwnika MDP to z kolei doskonałość i dokładność dozowania, to rozwiązanie dla bardziej wymagających aplikacji tworzyw. Wbudowany mikroprocesor stawia ten dozownik w grupie najbardziej innowacyjnych urządzeń w wysoce technicznych sektorach przetwarzania a o elastyczności jego zastosowania stanowi modułowość budowy.

Dozownik MDP w zasadzie może być całkowicie rozmontowany, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza jego czyszczenie i konserwację. Ma to również duże znaczenie w wykorzystywaniu urządzenia dozującego do pracy z większą ilością wtryskarek, gdyż dodatkowo mogą być dostarczone miksery statyczne a jednostka dozująca może być przeinstalowywana z jednej wtryskarki na drugą. Pozwala to na zmniejszenie ilości potrzebnych dozowników a jednocześnie pokrywa całkowicie potrzeby całego działu produkcji.

Czytaj więcej: Dozowniki 24