Piovan na targach Plastpol w Kielcach



Dozownik MDW


Miksery statyczne dozownika MDW idealnie nadają się do pracy na wtryskarkach, ekstruderach i rozdmuchiwarkach. Mogą obsługiwać jedną lub więcej maszyn stojąc na podłodze lub być zamontowane bezpośrednio na maszynie.

Seria dozowników MDW to 6 modeli urządzeń o wydajności od 30 to 1500kg/h, które mogą dozować, ważyć i mieszać do 6 składników.

Młyn wolnoobrotowy RSP1523 to jeden z mniejszych modeli. Specjalna geometria rotora zapewnia bardzo wysoką jakość przemiału o bardzo małej zawartości pyłu.

Termoregulatory firmy Piovan skonstruowane w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury form, ślimaków ekstruderów, cylindrów, kalibratorów, oleju w układach hydraulicznych. Medium w termoregulatorach firmy Piovan jest woda, olej lub woda pod ciśnieniem. Kompaktowa wielkość, zbiorniki ze stali nierdzewnej, zbiorniki wewnętrzne i połączenia, duża wydajność pomp i elektroniczny panel kontrolny plasują termoregulatory Piovan w czołówce tego rodzaju urządzeń. Pompa zanurzeniowa zastosowana między innymi w termoregulatorze model TW9 eliminuje przestoje w pracy maszyn.

Cała seria jedno- i trójfazowych podajników firmy Piovan to szeroka oferta doskonale pokrywająca zapotrzebowanie rynku na urządzenia podające materiał do maszyn przerabiających.

Centralne systemy sterowania są flagowym produktem firmy Piovan.
System Easy2 to oprogramowanie do centralnego sterowania całym systemem podawania materiału.

Klawiatura pełni kluczową rolę przy obsłudze Easy²System: otrzymuje ona informacje z różnych części fabryki, połączonych ze sobą w sposób szeregowy, a także przekazuje do nich polecenia operacyjne. Układ logiczny funkcjonowania Easy²System firmy Piovan to rodzaj systemu w konfiguracji nadrzędny-podrzędny („master-slave”): każda część systemu wyposażona jest w mikroprocesor, który oprócz zarządzania lokalnymi funkcjami maszyny komunikuje się z klawiaturą, gdzie zbierane są wszystkie informacje. Głównymi cechami tego systemu są prostota i szybkość komunikacji.

Czytaj więcej: Dozowniki 22