Plastech - podsumowanie roku 2019

I trzeba przyznać, że tematyka GOZ w przytłaczający wręcz sposób zdominowała ekspozycje, wystawy, prezentacje, wykłady a nawet kuluarowe i nieformalne dyskusje i rozmowy odbywające się w trakcie tegorocznych targów K.

Praktycznie każdy pokaz technologii odbywał się "zgodnie ze standardami GOZ'', a każdy zapytany przedstawiciel firmy już w pierwszym swoim zdaniu umieszczał frazę "circular economy''.

Listopad

Wydaje się, że po tak ekscytującym październiku branża musiała nieco odetchnąć, tudzież zabrać się za codzienną pracę. I istotnie listopad był niejako spokojniejszy. 5 listopada 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja "BASF dla planety", gdzie zaprezentowano szereg innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań, które firma oferuje różnym branżom.

Zaś w połowie miesiąca we Wrocławiu odbyła się dziewiąta edycja konferencji "Bezpieczne Opakowanie", podczas której firma ML Polyolefins wyróżniła przedsiębiorstwa, których odpady opakowaniowe są w całości odzyskiwane i przetwarzane do ostatecznej postaci ekoproduktów. Jesteśmy patronem medialnym tego wyróżnienia.

Listopad zakończyliśmy wizytami na targach Warsaw Industry Week i konferencji Bydgoskiego Klastra Przemysłowego ''Narzędzia optymalizacji procesów produkcyjnych w branży narzędziowej i źródła ich finansowani''.

Grudzień

Ostatni miesiąc roku to już tradycyjna wizyta w Stambule na targach PlastEurasia. To największa europejska, odbywająca się corocznie, wystawa przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła 1087 wystawców z 40 krajów. Oczywiście wśród firm wystawiających się na targach dominowały rodzime przedsiębiorstwa z Turcji, jednakże turecka wystawa nadal z powodzeniem utrzymuje swój międzynarodowy charakter.

I ten międzynarodowy wymiar przejawiał się nie tylko w obecności na targach światowych potentatów branży przetwórczej, ale też w podejmowanej coraz częściej na stoiskach tureckich wystawców tematyce zanieczyszczenia środowiska i recyklingu odpadów.

I to tyle. Podróż przez 2019 dobiegła końca. Czy to był dobry rok? Z pewnością aktywny. Staramy się być blisko Was i Waszych problemów. Nagłaśniamy kwestie, które powinny zostać nagłośnione, ale też jesteśmy dumni z Waszych sukcesów. I mówimy o nich głośno. To na Plastechu możecie się Państwo dowiedzieć o najnowszych osiągnięciach całej branży.

Wiemy jedno, w tym roku to się nie zmieni. Warto więc z nami być. 

Jacek Leszczyński

Reportaże

Forum